Bir Kadının Mücevher Kutusunda Bulunması Gereken 9 Mücevher

Mücevherleriniz, tarzınızı ve kişiliğinizi yansıtmanızı mümkün kılan en değerli aksesuarlarınızdır. Her kadın zevkine ve yaşam tarzına göre farklı mücevherler tercih etse de bazı klasik parçaların tüm mücevher kutularında bulunması gerekir. Bizler de sizler için zamansız tasarımları bulunan 10 mücevheri bu yazımızda derledik. 🙂

1. Zümrüt Yüzük

 

zumrut-yuzuk

Zümrüt, elit ve şık bir taş olarak birçok kadının gözde tercihlerinden biridir. Daha ince ve sade zümrüt yüzükleri gündelik kombinlerinizle kullanabilir, daha iddialı parçaları ise davetlerde tercih edebilirsiniz. Yeşil rengi sayesinde altının her rengiyle olduğu gibi elmas ve pırlanta ile de uyum sağlayan bu değerli taşı mücevher kutunuzda bulundurmanızı öneririz.

2. İnci Küpe

 

inci-kupe

İnci küpe, her yaştan kadının kullanabileceği hem seçkin hem de sade bir mücevher tercihidir. Genç kızların gündelik kıyafetleriyle beraber bile kullanabileceği inci küpeler, iş kadınlarının da favori seçimleri arasında bulunuyor.

3. Pırlanta Bileklik

 

pirlanta-bileklik

Modern mücevher çeşitleri arasından pırlanta bileklikler ile hem şık hem de sade bir tarz sergileyebilirsiniz. Pırlanta bilekliklerin nazar boncuklu, minik taşlı modellerini spor kıyafetlerinizle beraber de kullanabilirsiniz. Ayrıca şık bir pırlanta bileklik, saatinizle de uyumlu bir ikili olacaktır. 😉

4. Tektaş Yüzük

 

tektas

Tektaş yüzükler, genelde evlilik tekliflerinde kullanılsa da, birçok genç kadın, gündelik mücevher seçimlerinde de tektaşlara yer veriyor. Tektaş yüzükler sade şıklıklarıyla, genç kızlar için de çok uygun hediyeler oluyor. Öyle ki bir kadınız olmazsa olmaz mücevherlerinden biri mutlaka tek taş yüzük diyebiliriz.

5. Altın Bilezik

 

altin-bilezik

Hiç birimizin yadsıyamayacağı bir gerçek var ki altın bilezik bizim kültürümüzün vazgeçilmez bir parçası.Kültürümüze deyimlerde kullanılacak kadar işlemiş olan altın bilezikler, kuşaklardır her kadının mücevher kutusunun vazgeçilmezleri arasında yer alır. Çoğu kişi 22 ayar altın bilezik denilince klasik modelleri tercih etse de, günlük hayatta kullanabileceğimiz modern tasarımlı bilezikler de beğenimize sunulmaktadır.

6. Elmas Kolye

 

elmas-kolye

Önemli davetlerin, en şık kıyafetlerin, en ihtişamlı stillerin tamamlayıcısı olan elmas kolyeler özel günlerinizde şıklığınızı sağlamak için en büyük yardımcımız. Son günlerin tren olan gül tasarımlı elmas kolye çoğu kadının klasikleri arasın yerini aldı bile.

7. Kelepçe Bilezik

 

bilezikler

Kelepçe bilezikler son zamanların yükselen trendi olarak birçok kadının mücevher tercihleri arasına giriyor. Dilerseniz sade ve ince kelepçe bilezikleri tercih edebileceğiniz gibi dilerseniz pırlantalı gösterişli modellerle şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.

8. Beştaş Yüzük

 

bestas-yuzuk

Beştaş yüzükler özellikle yetişkin kadınların en sık kullandığı aksesuarlardan biri oluyor. Klas ve olgun bir tarzı olan beştaş yüzükler anneler için de harika bir hediye seçeneği diyebiliriz. 😉 

9. Tektaş Kolye

 

tektas-kolye

Zamansız ve sade bir şıklık yakalamak için vazgeçilmez mücevherlerin arasında tektaş kolyeler başı çekiyor. İster iş kıyafetinizle, ister günlük kıyafetlerle ister de davetlerde kullanabileceğiniz zarif ve asil bir mücevher denince akla ilk gelen tektaş kolyelerdir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir