Bir Başkadır Sonbahar Düğünleri

Sonbaharda evlenmeyi planlıyorsanız, başka tema aramanıza gerek yok çünkü bolluk ve bereket mevsimi sonbahar size yeterince romantik ve estetik seçenekler sunuyor. 😉

Sonbahar Düğün Konsepti

Aklınızda sonbahar konseptli bir düğün varsa, nişanlınızla birlikte keyifli bir hazırlık süreci sizi bekliyor. Çünkü bereketin ve aşkın mevsimi sonbahar, bize oldukça geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor. İşte gelinliğinden düğün pastasına kadar tüm sonbahar düğün detayları.

sonbahar-dugun-konsept

Sonbahar temalı düğününüzde gelin buketinizden davetiyenize kadar sonbaharı hatırlatan altın sarısı, bej, kırmızı, turuncu ve bordo tonlarını kullanabilirsiniz. Sıra dışı tasarımları seviyorsanız tüm bu renklere gelinliğinizde de yer vermeyi deneyin. Altın sarısı, ya da açık şampanya rengi bir gelinlik; kırmız, turuncu, sarı ve şeftali tonlarında aksesuarlarla tam bir sonbahar gelini olabilirsiniz. Gelin buketinizde altın sarısı ağırlıklı bir tasarım düşünebilirsiniz. Eğer bir çiçek buketi taşımayı düşünüyorsanız, sonbahar renklerinin ağırlıklı olduğu kurutulmuş çiçekleri kullanabilirsiniz. Çuha çiçeği, bahçe menekşesi, zinya, portakal nergisi ve şeker tabağı çiçeği gibi sonbahar çiçeklerini hem buketinizde hem de saçlarınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca damadın yaka çiçeği için de gelin buketi ile uyumlu renk ve çiçek tercihi yapmayı unutmayın. Gelin buketlerinde artık sadece çiçek kullanılmıyor. Kozalaklardan altın sarısı başaklara hatta küçük kırmızı alıçlardan kelebeklere kadar sonbahara yakışacak farklı nesnelere de buketinizde yer verebilirsiniz.

sonbahar-gelin-cicegi

 

Sararmış Yaprak ve Romantik Mumlar…

Salon dekorasyonunuzda sonbahar renklerinde ahşap, saman ipler ve kozalaklar gibi doğal malzemeler kullanabilirsiniz. Sonbaharın serin havasında içinizi ısıtacak fenerler ve romantik mumlar da sonbahar konseptine yakışacak detaylardan. Bereketin temsilcisi nar, portakal ve elma gibi meyveler ve sarı ay çiçeklerine de masa süslemelerinizde yer verebilirsiniz. Sonbahar düğünlerinde en sık kullanılan sararmış yapraklar, kuru meyveler ve bal kabakları da kullanabileceğiniz nesneler arasında yer alıyor.


Fall Wedding Inspiration

sonbahar-dugun-pastasi 

Düğününüzde tüm detaylarda olduğu gibi düğün pastanızda da sonbahar konseptini uygulamayı unutmayın. Sarı ve turuncu tonlarında çiçeklerle süslenmiş bir düğün pastasıyla sonbahar konseptinizi tamamlayabilirsiniz.

Sonbahar gelinleri, en çok saç ve makyajlarıyla dikkat çeker. Sonbahar düğünlerinde kırmızı ve kızıl tonların ağırlıklı olduğu bir makyaj tercih edebilirsiniz. Saçlarınızda ise sonbahar çiçeklerini kullanabilirsiniz. Nemli ve yağmurlu havalarda saçınız ve makyajınızın kalıcı olması biraz daha zor olabilir. Hava koşullarını da göz önünde bulundurmayı unutmayın. Tüm bu keyifli detaylarla ilgilenirken hayatınızın bu en özel gününü sonbaharın romantik atmosferinde yaşamayı tercih ettiğiniz için pişman olmayacaksınız.

sonbahar-dugun-tektas

sonbahar-dugun-foto

sonbahar-geliniBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir