Aytaşı Şıklığı ve Aytaşı Faydaları

Aytaşı Şıklığı ve Aytaşı Faydaları

Koleksiyonlarında ayrı bir şıklık, ayrı bir tasarım ve farklı zevklere uygun çeşitlilik barındıran firmalar, ürünlerine faydalı doğal taşları da ekleyerek; estetiği fayda ile birleştiriyor. Özellikle Romalılar tarafından sıkça kullanılan ay taşının, vücudun günlük ritmini düzenlediğine ve kalp çakraları için yarar sağladığına inanılıyor.

Ay taşı modelleri; sade ay taşı kolye, ay taşı küpe, ay taşı erkek yüzük, ay taşı yüzük bayan, ay taşı erkek bileklik, ay taşı tesbih, ay taşı yüzük ve ay taşı bileklik seçeneklerini sunuyor. Ayrıca ev atmosferini değiştirmek için ev dekorasyonlarında da kullanılan taş, estetik olduğu kadar ay taşı özellikleri ile de dikkat çekiyor.

Aytaşı Nedir ve Faydaları Nelerdir?

“Moonstone” ve toprak ana taşı olarak da adlandırılan ay taşı rengi; yarı şeffaf beyaz ve üzerindeki mavi, turuncu yansımaları ile oldukça güzel, ışıltılı bir görünüm sunuyor. Doğal taş meraklıları tarafından ilgi gören “Ay taşı nerede bulunur?” sorusunun cevabına gelince: Brezilya, Madagaskar, Sri Lanka ve genel olarak Amerika kıtasından çıkarılan orijinal ay taşı, oldukça önemli ve değerli taşlar arasında yer alıyor.

Astroloji meraklılarına göre; özellikle yengeç, balık ve ikizler burçlarının doğal taşı olduğuna inanılan ay taşı özellikleri ile üzerinde taşıyan insanlara pozitif etki kazandırıyor. Orta sertlikte olan ve genel itibarıyla narin davranılması gereken ay taşı, ışığa tutulduğunda ay gibi parladığı ve mavi ışıltılar saçtığı için bu isimle anılıyor. Duygusal boşluk hissi yaşayan ve gerilim hisseden insanlar için tavsiye edilen ay taşının sezgileri ve iletişim becerilerini de kuvvetlendirdiği biliniyor. Ay taşı tesbih özelliklerinin duygulara etkisi incelendiğinde; egoya iyi geldiği ve ruhsal doyum sağladığı da iddia ediliyor. Ayrıca bu doğal taş, şefkat ve sempati duygularını da olumlu yönde etkiliyor.

Aytaşının faydaları yalnızca duygusal olarak ele alınmıyor. Ay taşı kullananların toksinleri bünyelerinden rahatça attıkları, kramp, bacak ağrısı gibi sağlık sıkıntılarından kurtuldukları da düşünülüyor. Özellikle kadınlar için faydalı olduğu iddia edilen ay taşının, menapoz dönemini ve aylık menstürasyon sürecini de kolaylaştırdığı söyleniyor.

Ay taşı fiyatları; ürün boyutuna, malzemesine ve çeşidine göre değişiklik gösteriyor ve aytaşı tesbih fiyatları, ay taşı kolye fiyatları ya da ay taşı yüzük fiyatları üzerinde de etkili oluyor. Zengin ürün fiyat seçenekleri içinden bütçenize uygun ay taşı fiyatı, ay taşı kolye fiyatı ve ay taşı tesbih fiyatı seçeneklerine erişebilirsiniz.

“Ay taşı nasıl temizlenir?” sorusunu soran ve bu hususta endişeli olanlar için, oldukça kolay olan ay taşı temizliği bu taşın tercih edilmesinde bir başka unsur oluyor. “Ay taşı nasıl kullanılır?” diye merak ediyorsanız, yukarıda verilen seçeneklerin yanı sıra ay taşı modelleri; kolye ucu, yakut ay taşı gibi alternatif takılar da sunulabiliyor.

Ay Taşı Koleksiyonları

 Özel tasarımlarla üretilen “Ay Taşı Koleksiyonları” ile, meraklılarına altının şıklığı ve ay taşının doğallığını sergileyen birbirinden güzel kolyeler ve yüzükler sunuluyor.

Ay taşı koleksiyonu; klasik ya da spor, resmi ya da günlük tüm giyim tarzlarına uygun takılardan oluşuyor. Işık ile karşılaştığında eşsiz bir ışıltı yayan ay taşı, altın estetiği ile birlikte başarılı bir ikili haline geliyor. Yıldız, kalp ve ay tasarımına sahip altın detayları ile buluşan ay taşı, kolye ya da yüzük ile kusursuz bir uyum yakalıyor. 14 Ayar sarı altın kullanılan koleksiyonlarda tamamen doğal ay taşı kullanılıyor. Aklında “gerçek ay taşı nasıl anlaşılır?” ya da “ay taşı nasıl anlaşılır?” gibi sorular barındıranlar, bu koleksiyonlarla sorularının cevaplarını bulabiliyor.

Ay taşı koleksiyonu, günlük kullanımın yanı sıra özel günler için de oldukça kullanışlı tasarımı ile dikkat çekiyor. Doğum günü, evlilik yıldönümü gibi özel günlerde de eşsiz bir hediye olarak kabul edilen ay taşı koleksiyonu; kolye, yüzük modelleri ve ay taşı kolye özellikleri ile her kadının beğeneceği hem şık bir görüntü hem de fayda sunuyor. Etkileyici bir hediye almak istiyorsanız, ay taşı kolye modelleri içinden bütçenize ve zevkinize uygun ürünü seçip hemen bir ay taşı satın alabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir