Annemle Harika Bir Gün

Annemle Harika Bir Gün

Anneniz, ilk arkadaşınız, ilk sırdaşınız, ilk öğretmeniniz, en yakınınız… Mayıs ayının ikinci Pazar’ı yaklaştıkça ona kendini özel hissettirecek hediye arayışlarınız artık rutininiz olduysa; küçük ev aletleri, parfüm gibi klişe hediyelerden kaçarak uzaklaşmak istiyorsanız, bu seneki Anneler Günü için bambaşka bir fikrimiz var! Anneniz ile harika bir gün geçirip, ona en çok istediği şeyi yani sizinle baş başa ve kaliteli zaman geçirmeyi hediye etmeye ne dersiniz? İşte çocukken sizi mutlu etmek için bin bir etkinlik yaratan annenize özel anne -kız etkinlikleri!

Kız Kıza Bakım Yaptırın!

Bu topraklarda doğup da ‘‘Senin için saçımı süpürge ettim’’ serzenişini ya da benzerlerini duymayan var mıdır? Bu Anneler Günü’nde annenizin saçlarından başlayıp tırnaklarına dek uzanan bir bakım programı ayarlayın. Güzel bir kahvaltının ardından annenizi yanınıza alın. Konforlu bir güzellik salonunun cilt bakımı, manikür, pedikür, saç bakımı paketlerinden yararlanın. Günü, ailesine ve çocuklarına emek veren annenizi rahatlatacak harika bir masaj seansı ile kapatın. Annenizin güzelliğine güzellik katarken kız kızayken yapmaya bayıldığınız sohbetleri de unutmayın.

Doğanın Kucağına Kaçın!

Yıllarca çarşı pazarda keşif yapıp en doğal yiyecekleri seçen, doğayı, temiz havayı az da olsa tadın diye parklarda salıncak sırası beklemekten usanmayan annenizi doğanın kucağına kaçırın. Yaşadığınız şehrin büyük parklarından ya da piknik alanlarından birini seçin. İçinde annenizin en sevdiği yemeklerin olduğu bir piknik sepeti hazırlayın. Birlikte çektirdiğiniz fotoğrafları, annenizle ilgili anılarınızı yazdığınız minik kağıtları da sepete atın. Doğa yürüyüşü ve piknikle, tüm günü baş başa birbirinizi dinleyerek geçirin.

Daha Önce Hiç Yapmadığınız Bir Şey Yapın!

Anneniz ilk adımınızda, ilk kelimenizde kısacası hayatınızın birçok ilkinde yanınızda oldu. Şimdi o ilklere yeni bir tanesini ekleyin. Hem annenizin hem de sizin daha önce hiç yapmadığınız bir şeyi birlikte deneyimleyin. Anne etkinlikleri için annenizin zevklerini ön planda tutarak; ata binmek, buz pateni yapmak, hiç dinlemediğiniz bir sanatçının konserine gitmek, paintball oynamak gibi onlarca aktiviteden birini seçin.

Bir Günü Değil Tüm Günleri Kutlayın!

Sizin için kariyerinden vazgeçmiş; ‘‘Ah yavrum, imkan olsa ben ne okullar okurdum’’ diyenleri de, sizi yetiştirirken bir yandan kariyerine odaklandığı için hobilerine hiç vakit ayıramamış anneleri de unutmayın. Yılın sadece bir pazarını değil daha fazlasını birlikte geçirmek için anne-kız birlikte kayıt olabileceğiniz bir kurs ya da workshop seçin. Yemek yapımından bilgisayar kullanımına, ahşap boyamadan İngilizce öğrenimine dek annenizin hoşlanabileceği alanlara öncelik verin.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir