2019’un En Moda Kısa Saç Modelleri

2019’un En Moda Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modelleri, yıllar geçse de moda trendlerinde kendine yer bulmayı başarıyor. 2019 yılında da yeni kesim tarzları ile kadın kısa saç modelleri göz doldurmaya devam ediyor. Sıra dışılığı seven kadınların tercihi olan kısa saçlar, özellikle kolay kombinlenebilmesi, rahatlığı ve yaz aylarındaki kullanım kolaylığı nedeniyle tercih ediliyor.2019 boyunca gerçekleşen dünya çapındaki defilelerde de kısa saç modellerine yer veren dünyaca ünlü moda markaları, rahatlığı ve konforlu kullanımı ile dikkat çeken modelleri şık ve modern tasarımlarla birleştiriyor. Eğer siz de yeni bir tarz yakalamak, bir değişim yaşamak ve yaz mevsimine farklı bir giriş yapmak istiyorsanız yüz tipinize ve giyim tarzınıza uygun kesimi bulabilmek için kısa saç modelleri 2019 trendlerini inceleyebilir ve kendinizi keşfedebilirsiniz. 

2019 saç kesim modelleri, geçmiş trendlere göre daha minimal, sade ve doğal bir görünüme sahip olduğu kadar umursamaz tavrıyla da ön plana çıkıyor. Bu sene dünyaca ünlü birçok sanatçının tercih ettiği kısa saç modelleri arasında daha çok jet, pixie ve bob kesim modelleri yer alıyor. 

Eğer ilk defa kısa bir saç modeli kullanmayı düşünüyorsanız, yüz şeklinizi, ten renginizi göz önünde bulundurarak trendler arasından bir tercih yapabilirsiniz. İşte 2019’a damgasını vuran kısa saç modelleri kadın tarzları:

1.   Pixie Kesim Modeli

2019’da saç kesim modelleri kadın tercihleri arasında bu sene pixie kesim dikkat çekiyor. Gerçek bir yenilik isteyen kadınların tercih edebileceği pixie kesimler, perçemli ya da çok daha kısa bir şekilde de kullanılabiliyor. Yaz boyunca en sık karşılaşılan modeller olduğu düşünülen minimal tarzdaki pixie kesimi, daha çok spor giyinmeyi seven kadınların tercihi oluyor. Yuvarlak bir yüze sahipseniz perçemli ya da minimal tarzdaki pixie kesimler ile güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

2.   Yeni Nesil Katlı Bob Kesim Modeli

Umursamaz ve dağınık bir havaya sahip olan katlı bob saç modelinde, klasik bob kesimine göre, ön ve arka bölgeler daha kısa kesiliyor. Böylece yüz tipi kalp şeklinde olanlar için mükemmel bir seçeneğe dönüşüyor. Modeli aynı zamanda kâküllü bir biçimde de kullanabilirsiniz. Böylece daha farklı bir hava yakalayabilirsiniz. Öte yandan hareketli saç uçları sayesinde de dilediğiniz gibi kullanabilir, istediğiniz gibi dağınık bırakabilirsiniz.

3.   Küt Kesim Modeli

Belki de kadınlar arasında en vazgeçilmez modellerinden birisi küt kesimi zamansız saç kesim modelleri arasında yer alıyor. Modern ve pratik bir saç modeli olan küt kesimli saçlar, 2019 trendlerinde de yoğun olarak kullanılıyor. Çene hizasında bırakılan küt şekilde kesilmiş saçlar, geçmişin esintilerini de taşıdığı için özellikle vintage stili beğenenlerin tercihi oluyor. Klasik bir görünümle fark yaratmak istiyorsanız ve yuvarlak bir yüz hattına sahipseniz küt kısa saç aradığınız şey olabilir.

4.   Asimetrik Kısa Kesim Modeli

2019 saç kesim trendleri arasında asimetrik kısa kesimli saçlar da ön planda görünüyor. Özellikle düz saçlı kadınların tercih edebileceği bu modelde, farklı kat kesimleriyle saça harika bir hacim kazandırılıyor. Eğer küçük bir buruna ve yüz hatlarına sahipseniz asimetrik kısa kesimli saçlar size çok yakışacak!

5.   Jet Kesim Modeli

2019 trendleri arasında jet kesimli modeller de modernliği ve şıklığı ile göz dolduruyor. Birçok Hollywood ünlüsünün tercih ettiği kesim modeli, hem çok minimal hem de çok havalı bir görünüme sahip. Omuz hizalarında kesilen saçların düzleştirilmesi ile son dokunuşu yapılıyor. Jet kesim modelinin en büyük artısı ise her türlü yüz şekline uyum sağlayabilmesi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir