2019’un En Dikkat Çeken Kırmızı Halı Elbiseleri

2019’un En Dikkat Çeken Kırmızı Halı Elbiseleri

Oscar Ödülleri’nden Golden Globes’a, Met Gala’dan Cannes Film Festivali’ne kadar uzanan dünyaca ünlü törenler, ödül kazananlar kadar kırmızı halı stilleriyle de modanın gündemine oturuyor. Ünlülerin kırmızı halı stilleri, moda tutkunlarının ruhunu beslerken özel günler için kıyafet arayanlara da ilham veriyor.

Kusursuz prenses stili

Upuzun ve kabarık etekleriyle peri masallarından çıkmış gibi görünen kırmızı halı elbiseleri, sezona damgasını vuruyor. Prenses stilinden ilham alan elbiseler, toz pembeden fuşyaya pembenin türlü tonlarıyla romantizmin doruklarına tırmanıyor. Ünü isimler tarafından kırmızı halıda kullanılan prenses stili, akıllarda yer etti. Helen Mirren’in 2019 Oscar Ödülleri’nde giydiği pembe tül elbisesi, modern ve yenilikçi zarafetiyle kırmızı halıda romantizm rüzgarı estirdi. Kabarık etekli ihtişamlı silüetler Golden Globes 2019’da da Lady Gaga, Emma Rossum ve Heidi Klum ile kırmızı halıya taşındı. Madison Headrick’in Cannes Film Festivali’nin kırmızı halısında giydiği Ashi Studio Haute Couture imzalı, kabarık ve uzun etekli fuşya elbisesi ise bu stilin en güzel örneklerinden biriydi.

Kırmızı halının kırmızı elbiseleri

2019’da kırmızı halının en çok konuşulan elbiseleri, tutkunun rengi kırmızıdan güç alan modeller oldu. Bella Hadid’in Cannes Film Festivali’nde giydiği Roberto Cavalli imzalı, vücudu saran tek omuzlu ve derin yırtmaçlı elbisesi, kırmızı halının ikonik elbiseleri arasında yerini aldı. Jennifer Hudson’ın fırfırlı ve derin yırtmaçlı Elie Saab tasarımı elbisesi ve Rachel Weisz’ın Givenchy koleksiyonundan seçtiği deri pelerinli ve tül etekli elbisesi canlı kırmızı renkleri, iddialı tasarımlarıyla 2019 Oscar elbiseleri arasında en çok konuşulan modellerdi.

Siyahın sonsuz asaleti

Zamansız tasarımlara hayat veren siyahın modası asla geçmiyor. 2019’da ünlülerin kırmızı halı elbiseleri arasında siyah elbiseler yine fark yarattı. Siyah kırmızı halı elbiseleri, hem vücudu saran iddialı kesimlerle hem de kabarık tül etekli modellerle karşımıza çıktı. Lady Gaga’nın 2019 Oscar Törenleri’nde giydiği nefes kesici Alexander McQueen elbise ve Penelope Cruz’un Met Gala 2019 kırmızı halısında giydiği Chanel imzalı siyah beyaz elbise, tüm gözleri üzerlerine çekti. Siyahtan hiç şaşmayan aktrisler Monica Belluci, Julianne Moore ve Marion Cotillard, Cannes Film Festivali’nde de siyah kırmızı halı elbiseleri ile hiç şaşırtmadı. Özellikle Cotillard’ın tercih ettiği iki parçadan oluşan tafta elbise çok konuşuldu.

Gümüş ışıltıları kırmızı halıda

Parlak ve ışıltılı gümüş grisi elbiseler, 2019’da kırmızı halının en popüler trendlerinden biri oldu. Özellikle 2019 temasıyla abartılı kıyafetleri kutsayan Met Gala 2019’un kırmızı halısı uzay çağını andıran elbiselerle doldu taştı. Céline Dion’un Oscar de la Renta, Jennifer Lopez’in Versace, Priyanka Chopra’nın Dior imzalı elbiseleri taşları, pulları, simleriyle gümüşün ışıltılı doğasını kırmızı halıya taşıdı. Oscar Ödülleri töreninde ise Brie Larson’ın lame kumaşlı, Celine elbisesi ve Jennifer Lopez’in Tom Ford tasarımı tüm vücudu saran iddialı seçimi moda severlerden tam not aldı. Emily Blunt’ın Alexander McQueen tasarımı, güpür dantelden gümüş rengi elbisesi ve Saoirse Ronan’ın 1920’lerin modasını yansıtan Atelier Versace tasarımı bol ışıltılı tuvaleti gecenin en beğenilen kıyafet tercihleri oldu.

Maskülen stilin yükselişi

Son birkaç yıldor kırmızı halının en iddialı ve en kışkırtıcı elbiseleri tartışmasız, maskülen stili yansıtan elbiseler oldu. Pantolon-ceket takımların iddialı formlarla buluştuğu tasarımlar çok sayıda ünlü tarafından tercih edildi. Julia Roberts’ın 2019 Golden Globes Awards için tercih ettiği Stella McCartney tasarımı pantolonlu kıyafeti, sadece ödül törenine değil moda tarihine iz bıraktı. Roberts’ın drape üstlü, arkası tül etekle tamamlanan kıyafeti kırmızı halıda feminen stilin en ateşli savunucularına dahi maskülen stili sevdirdi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir