2019’da Öne Çıkan Gelin Duvağı ve Aksesuarları

2019’da Öne Çıkan Gelin Duvağı ve Aksesuarları

Evlilik günü bir çiftin en önemli ve heyecanlı zamanlarından bir tanesidir. Gelin ve damat başta olmak üzere bütün konuklar şık ve zarif görünmek için büyük bir özen gösterirler. Elbette bu çaba da tatlı bir heyecan da yer alır. Düğün gününün en gözde bireyi şüphesiz gelinlerdir. Gelinin tercih edeceği gelinlik, saç biçimi, makyaj ve diğer gelin aksesuarları onun kişiliğinden büyük izler taşır ve diğer adaylara da ilham verir. 2019 yılında da sade ve elegant pek çok duvak çeşitleri ön plana çıkmıştır.

Uzun Tül Duvaklar İle Vintage Akımı Yakalayın

60’lı ve 70’li yıllarda çok moda olan tül duvaklar 2019 yılında da devam eden Vintage akımı ile birlikte ön plana çıkmaktadır. Son olarak İngiliz kraliyet ailesine katılan Düşes Megan Markle’ın tercih ettiği uzun duvak biçimi gelinliğe kattığı prenseslik havası ile yeniden gözde haline geldi. Bununla birlikte saçların büyük bir kısmını kapatan tül modelleri de oldukça revaçta.

Özgür Ruhlu Gelinler için Çiçekli Aksesuarlar

Kır düğünü denildiğinde akla ilk etapta doğa ile iç içe bir alan, sade bir organizasyon ve en az doğa kadar duru gelinler gelmektedir. Uzun saçlarda şık ve ya dağınık örgülerin arasına yerleştirilecek çiçek detayları 70’lerin bohem havasını günümüze taşımanızı sağlayacaktır. Çiçekli aksesuarlar gelinin istediği model ile saçlara adapte edileceği gibi taç olarak da kullanılabilir.

Fransız Esintisi Yaratan Şapkalar ile Şık Bir Görünüm

Genellikle topuz saç modeli ile tercih edilen bu stil 2019 yılının son trendlerinden bir tanesidir. Saçın yanına oturtulan küçük ve şık şapkalar, gelinin yüzünü hafifçe kapatan tül modeller geline şık ve modern bir görünüm sağlar. Şapkaları tamamlayan beyaz eldivenler de gelinler tercihleri arasındadır.

Renkli Duvaklar ile Yaratıcılığınızı Konuşturun

Kısa gelinlik modellerinin devrimciliği ile yarışan renkli duvakların kullanımı hızla artıyor. En özel günlerinde klasik algının dışına çıkmak isteyen özgür ruhlu gelinlere hitap eden bu modellerde ise kırmızı, en revaçta olan renklerden biri.

Klasik Şıklıktan Taviz Vermeyenlerin Seçimi Taşlı Bantlar

Yılın göze çarpan trendlerinden bir tanesi de saçlara takılan bantlı modeller. Şık taşlar ile dizayn edilmiş bu bantlar gelin başı görünümünde farklılığı ve modernliği güzel bir biçimde harmanlamayı başarıyor. Genellikle krem ya da beyaz renklerde ve orta kalınlıkta tercih edilen bu aksesuar kalın, salaş saç örgüleri ile birleştiğinde harika bir görünüm yaratıyor.

Büyük Taşlı Taçlar İle Zarafeti Yaşayın

Eski yıllarda sıkça tercih edilen taçlar 2019 yılında yine gündemde kalmayı başarıyor. 2000’lerin başında ve ortasında küçük modeller popüler iken bu yıl büyük, gösterişli taçlar ön plana çıkmaktadır. Genellikle gelin topuzuna oturtulan bu taçlar gelinin hem klasik hem de derli toplu bir görünüm elde etmesini kolaylaştırıyor. Elbette bu seçimde yüz şekli ve saç tercihi de oldukça önem taşımakta. Yuvarlak ve geniş yüzlü gelinlerin topuzdan ziyade salık saçlar ile kullanması öneriliyor. Minyon tipli kadınlar ise büyük topuz ve taçları rahatlıkla kullanabilir.

Dağınık Saçlara Tutturulan Gösterişli Tokalar İle Farkınızı Hissettirin

Son yıllarda pek çok gelinin kullandığı tokalar da 2019’ın tren alternatiflerinden biridir. Dağınık topuklar, örgüler ve serbest bırakılmış dalgalı saçlar ile oldukça havalı bir stil tamamlayıcı olan tokaların pek çok çeşidi ve kullanım şekli mevcut. İster ortadan ayrılmış ve açık bırakılmış saçların yanlarına ister de sıkıca tutturulmuş topuza sabitlenebilir. Tercih ne olursa olsun en mutlu gününüzü rahatlık ile birleştirmenin de önem taşıdığı unutulmamalı ve seçimler düğün tipine, gelinin vücut ve yüz şekline göre yapılmalıdır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir