2019 Yaz Modası ve Renkleri

2019 Yaz Modası ve Renkleri

Moda konusuna ister bir ekonomik döngü olarak bakın, isterseniz de hayatınızın vazgeçilmez bir unsuru olarak görün, her şart altında insanların yaşamında önem arz ettiği tartışılamaz. Moda bir ya da diğer şekilde hepimizin hayatını etkiliyor. Her sene kış renkleri, yaz renkleri, modeller ve tasarımlar değişiklik gösteriyor. Bu değişen renklere, modellere uygun olarak da takılar takılması gerekiyor ki ortaya gözü yoran bir görünüm çıkmasın.Bu yazıda yaz modası ve trendlerini inceliyoruz.

2019 Yaz Bayan Modası

2019 yaz modasına bakmadan önce, 2017 yaz modası ve 2018 yaz modası anımsanabilir. 2017 ilkbahar yaz sokak modası renkler açısından incelendiğinde özellikle 2015 yaz renkleri ile çok fazla benzerlik gösteren renkler içerir. Yaza damga vuran açık tonda renkler olmak üzere; altın, gümüş gibi metalik tonların etkileri 2017 yaz renkleri içinde en çok öne çıkan tonlar arasındadır. 2017 yaz modası bayan trendlerinde elbette diğer renkleri de görebiliriz. Trendler ile neon gibi renkler öne çıksa bile ana renklerin modasının asla geçmediğini unutmamak gerekir.

Tüm bunların yanı sıra 2017 ilkbahar yaz modası çiçek desenlerinin öne çıktığı bir dönemdir. İrili ufaklı pek çok çiçek desenine elbiselerde, eteklerde, bluzlarda rastlamak mümkündür. 2017 yaz saç renkleri için elbette sarının tonları gözde olmasına rağmen çok daha iddialı bir renk olan biraz da cesaret isteyen gri ve tonları ile karşılaşılır. Her yaştan kadının bu saç rengi ile, doğru bir makyaj ve kıyafet seçerek o dönem son derece hoş trendler yarattıklarını görebiliriz. 2017 yaz saç modası hakkında da bilgi vermek gerekirse ünlülerin başlattığı bir akım olarak bir anda uzun saçların yerini kısa saçlar almıştır. Omuz hizasında “lob” (long bob) ve omuz hizasından biraz daha üstte yer alan “bob” saç kesimleri, çok kısa ya da çok uzun saç kullanmak istemeyen kadınların bir anda gözdesi olarak trendler arasında yerini almıştır.

2017 yaz ayakkabı modası, hasır sandalet ayakkabıların görkemli bir şekilde vitrinlerde görülmesiyle bilinir. Dolgu topuklu, bağcıklı ayakkabılar ile kadınlar bu moda ortaya çıktığı andan itibaren hem şık, hem çok rahat olabilmenin keyfini ve konforunu yaşamaya başlamıştır. Bugün ise 2019 yaz modası tüm bu esintilerin izinden gidiyor. Gerek 2017 ilkbahar yaz moda trendleri, gerekse 2018 yaz moda renkleri, 2019 modasına damga vurur bir hale geliyor. 2018 ilkbahar yaz modası incelendiğinde özellikle 2017 ile 2018 ilkbahar yaz modası arasında çok ciddi benzerlikler olduğu görünmektedir. 2018 senesinde tek omuzlar ve püsküller biraz daha öne çıkmış durumdadır. Püsküller, bağcıklar 2018 yaz ayakkabı modası içinde uygulanmıştır.

2019 Yaz Erkek Modası

Bugün bakıldığında sadece kadınlar değil erkekler de moda trendleri takip ediyor. Ama erkek modası kadın modası gibi keskin geçişler içermiyor. O yüzden 2017 erkek yaz modası ile 2019 erkek modası arasında belirgin farklılıklar yok. Ancak 2017 yaz erkek modası trendlerine bakarak, 2019 yılında erkek yaz modası klasik çerçevesinin biraz daha dışına çıkıldığı söylenebilir. Bu yaz, daha cesur renklerin ve desenlerin her yaşta kullanılır hale geldiğini gözlemleyebiliriz.

2019 Yaz Aksesuar ve Takıları

Elbette tüm bu trendleri takip ederek giyindikten sonra işin aksesuar kısmını da unutmamak gerekiyor. Kıyafeti tamamlayan aksesuarlar kullanılırken takı seçimlerini doğru ve dikkatli yapmak önem kazanıyor. 2019 yılında yazın inci bir küpe ile tarzınıza asil bir hava katabilirsiniz. Aynı şekilde pırlanta küpe ve yüzükleri yazın tüm giysileriniz ile takabilirsiniz. Artık bir klasik haline gelen altın melek kolye ya da altın kelebek kolye kendini her zaman genç hisseden kadınların ışıltılarına ışıltı katarak ve kıyafetlerini eşsiz bir biçimde tamamlayarak, yaza hazır hissetmenize yardımcı olabilir. Siz de modaya uygun kıyafetlerinizi tamamlamak için birbirinden göz alıcı Altınbaş takılarını inceleyebilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir