2019 Gelinlik Modasında Farklı Bir Tarz: 3 Boyutlu Gelinlik Modelleri

2019 Gelinlik Modasında Farklı Bir Tarz: 3 Boyutlu Gelinlik Modelleri

Söz konusu gelinlikler olduğu zaman her sene farklı tarz ve kesimlerle ortaya bambaşka modeller çıkmaktadır. Her sezon farklılaşan trendler ve eklenen yenilikler ile gelinlik modelleri son derece göz doldurucu ve oldukça bir şık bir konuma gelmektedir. Özellikle 2019 yılının düğün trendleri arasında sıkça göreceğimiz 3 boyutlu olarak ifade edilen gelinlik modelleri adından oldukça söz ettirecek. Eğer sizde 2019 yılında evlenecekseniz ve hala nasıl bir gelinlik seçeceğinize karar veremediyseniz bu yazıya mutlaka bir göz atmanız sizin için oldukça yararlı olacaktır.

3 Boyutlu Gelinlik Modeli Nedir?

Üç boyutlu gelinlikler, üst beden kesimlerine veya gelinliğin eteklerinin uçlarına eklenen özel desenler ile 3. boyut bir görünümünün elde edilmesiyle ortaya çıkmaktadır. En çok kullanılan modeller ise dışarıya doğru açılan çiçekler, kanatları havalanıyor gibi duran kelebek modelleridir. Gelinliğe dışarıdan bakıldığında bu eklenen detaylar ile gelinlik 3 boyutlu bir görünüm kazanmaktadır. Bu şekilde detaylandırılan gelinlik modelleri, diğer modellere göre çok daha kabarık ve gösterişli durmaktadır. Gelinlikte sadeliği tercih etmeyenlerin giymek istediği bu modeller, özellikle daha büyük ve gösterişli düğünlerde kullanılmaktadır. Zaten gelinliğin kendisi oldukça gösterişli olacağı için ayriyeten çok fazla bir aksesuar kullanımına da gerek kalmayacaktır.

3 Boyutlu Gelinlik Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir?

Bu gelinlik modelinde ilk dikkat edilmesi gereken konu doğru kumaşın kullanılmasıdır. Üç boyutlu gelinlik giyecek gelinin mutlaka ama mutlaka kabarık duran bir kumaş seçmesi oldukça önemlidir. Kabarık kumaşlar üzerine işlenecek olan bu özel motifler sayesinde gelinlik olduğundan çok daha güzel bir görünüm kazanacaktır. İnce tül kumaşlar üzerine sadece işleme ile yapılan üç boyutlu motifler kötü bir görünüm sunarken gerçek üç boyut hissi vermeyecektir. Önemli olan işlenecek üç boyutlu motifler ve kumaşın bir bütün içinde özenle hazırlanmasıdır. Bu modellerde her zaman gösteriş ön planla olacağından ötürü gelinin ayrıca abartı takı, saç ve aksesuar kullanmaması gerekmektedir. Saç ve makyajı daha sade bir şekilde yaptırarak kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu tarz bir model için en uygun saç modeli ise gelin topuzudur. Kullanacağınız aksesuarlar ise mutlaka ama mutlaka daha zarif ve abartıdan uzak olmalıdır. Abartılı takılar çok fazla göz alacağı için gelinliğin ihtişamını gölgeleyecektir.

3 Boyutlu Gelinlik Modelleri Kimlere Yakışır?

Üç boyutlu modeller genellikle insanların aklında oldukça kabarık ve kaba modeller olarak gelmektedir. Aslında üç boyutlu bir gelinlik modeli pek çok gelinin kurtarıcısı olabilir. Çünkü kumaşın üstüne eklenecek detaylar sayesinde gelinin vücut yapısına göre özel bir tasarım yapılarak, görünmesi istenmeyen yerler bu motifler sayesinde rahatlıkla kapatabilir. Yine de bu gelinlik modeli aşırı kilolular için uygun olmayabilir. Kabarık bir kumaş kullanılacağından ötürü üstüne işlenen motifler ile daha da kabaran gelinlik sizi olduğunuzdan biraz daha kilolu gösterebilir. Burada üç boyutlu bir model istediğinizden emin olup olmama kararı size aittir. Kararınızdan emin iseniz gelinliğin tümüne değil de bazı bölgelerine boyutlu işlemeler yaptırabilirsiniz.1 thought on “2019 Gelinlik Modasında Farklı Bir Tarz: 3 Boyutlu Gelinlik Modelleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir