2018’in Öne Çıkan Gelinlik Modelleri

2018’in Öne Çıkan Gelinlik Modelleri

Saflığın, masumiyetin ve mutluluğun simgesi olan gelinlik, kadınların en özel kıyafetleri arasında yer alıyor. Gelinliğin vücuda uygun olması ve içinde rahat hareket edilmesine imkân sağlaması gelinlik seçiminin temelini oluşturuyor. 2018 gelinlik modelleri de geçtiğimiz senelerde olduğu gibi omuz dekoltesi ile ön plana çıkıyor. Özellikle Rönesans döneminden esinlenen sırt dekolteli, V göğüs dekolteli, düşük omuzlu ya da sırttan çapraz bağlamalı gelinlik modelleri, kadınlar tarafından tercih ediliyor. Minimalist tasarıma sahip gelinlikler, dantel işlemeli gelinlikler, pelerinli ve bej renkli gelinlikler de beğenilen gelinlik modelleri arasında yer alıyor.

İşte 2018’in öne çıkan gelinlik modelleri:

Kontrast Renkli Gelinlik Modelleri

Geleneksel bir gelin olmak istemeyen ve farklılığı seven gelin adayları için özel olarak tasarlanan kontrast renkli gelinlik modellerinde, genellikle siyah ve beyaz renkler kullanılıyor. Gelinliğin kuşağı, etek kısmı ya da kurdelesinde kullanılan kontrast renkler, siyah ve beyazın muhteşem birlikteliğini sergiliyor. Genelde gelinliklerde kullanılması pek tercih edilmeyen siyah renk, beyaz renk ile birleşince muhteşem bir uyum yakalıyor ve gelinliğe sıra dışı, şık bir dokunuş sağlıyor. Siyah renk genellikle bu gelinlik modellerinde daha çok süsleme amacıyla kullanıldığı için gözü rahatsız etmiyor. Modern bir görünüme sahip olan kontrast renkli gelinlik modelleri çılgın gelinlerin tercihi oluyor.

Volan Kollu Gelinlik Modelleri

Genellikle abiye elbiselerde yaygın olarak kullanılan volan kol detayı, 2018 gelinlik modellerinde de tercih ediliyor. Sade ve abartısız görünmek ama aynı zamanda da çarpıcı bir gelinlik modeline sahip olmak isteyen gelinlerin beğenisini kazanan volan kollu gelinlikler, vintage tarzı seven gelin adaylarının dikkatini çekiyor. Eskinin fırfırlı ve volan detaylı gelinliklerinden esinlenerek tasarlanan volan kollar, nostaljik havası ile hem balık modellerle hem de bohem modellerle uyum sağlıyor. Özellikle düşük omuz tasarımına sahip gelinlik modellerinde, dirseğe kadar bol olarak inen volanlar şık bir görünüm sağlıyor.

Sırttan Çapraz Bağlamalı Gelinlik Modelleri

Cesur gelinler için tasarlanan modeller, derin sırt dekoltesi ile dikkat çekiyor. Sırttan çapraz bağlarla modern bir görünüm sağlayan bu gelinlik modelinde bağlar için dantel ya da kurdele kullanılıyor. Gelinliğin sırt kısmı oldukça hareketli olan modelin ön kısmı olabildiğince sade tasarıma sahip oluyor. Özellikle prenses ve düz kesim gelinlik modellerinde tercih edilen sırttan çapraz bağlar, gösterişli ve çekici bir görünüme ev sahipliği yapıyor.

Pantolon Gelinlikler

Sıra dışı seçimler yapmaktan çekinmeyen gelinlerin tercihi olan pantolon gelinlikler, alışılmışın dışında olsa da zarif görünümü ve çekici duruşu ile dikkat çekiyor. Genel olarak havuç, boru ve geniş paça olarak tasarlanan pantolon gelinlik modelleri, dantel, inci ve parlak taşlarla işleniyor. Kalıpların dışına çıkarak sıra dışı ve modern bir gelin olmak isteyenler, pantolon gelinlik ile hafızalarda yer edinebiliyor.

Viktoryen Detaylı Gelinlik Modelleri

18. yüzyılın nostaljik havasını bugüne taşıyan Viktoryen detaylı gelinlik modelleri, dantel detaylı siyah ayakkabılar, broşlar, kurdeleler, yelpazeler ve eldivenlerle gösterişi seven gelinlerin tercihi oluyor. Dirseklere kadar uzanan siyah dantel eldivenler ile özellikle gotik giyinmeyi sevenlerin beğenisini kazanan Viktoryen gelinlikler, düğün gecesini bambaşka bir konsepte dönüştürebiliyor.

Gelin Tasma (Choker) Kolyeleri

Tasma kolyelerin gelinliklere uygulanması sonucu ortaya çıkan gelinlik modelleri, inciler, danteller ve fiyonklarla desteklenerek en sade gelinliğe bile bir anda hem modern bir hava hem de şık bir görünüm katıyor. Tasma kolye yerine kabarık ve büyük fiyonklar kullanılarak tasarlanan kollar da oldukça farklı ve eğlenceli bir gelinlik modeli yaratıyor.

 

 1 thought on “2018’in Öne Çıkan Gelinlik Modelleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir