2018’in Öne Çıkan Gelin Saç Makyaj Önerileri

2018’in Öne Çıkan Gelin Saç Makyaj Önerileri

Hayatınızın en anlamlı gününde muhteşem bir görünüme sahip olmak için doğru seçimler yapmanız gerekir. Saç ve makyajınız için dikkat etmeniz gereken en önemli konu gelinliğinizin modeli, yüz şekliniz ve saç tipinizdir.

2018 Gelin Saç Makyaj Önerileri

Gelin saçlarında ve makyajında sadeliğin ön planda olduğu 2018 trendleri; abartıdan uzak, canlı ve sofistike dokunuşlarla yalınlığı buluşturur. Sade gelinlik modellerinin de ön planda olduğu 2018, olabildiğince doğal esintilere ev sahipliği yapar.

Gelin Makyajının Vazgeçilmezi: Aydınlık

Gelin makyajının olmazsa olmaz adımı olan aydınlatıcı kullanımı, gün boyu enerjik ve ışıl ışıl görünmenizi sağlar. Günlük kullanımdan farklı olarak daha yoğun uygulanan aydınlatıcı; elmacık kemiklerine, kaş kemiklerine ve burun ucuna uygulanarak bambaşka bir hava yaratır. Gelinlerin gözlerinin belirgin olması gerekir. Bu nedenle göz pınarına ve kaş altına hafif bir aydınlatıcı uygulanır. Bunlara ek olarak üst dudak ortasındaki çukura da aydınlatıcı mutlaka sürülmelidir.

Gelin Saçı Modeli Seçiminde Önemli Nokta: Yüz Şekli

Yüz şekli, gelin saçı seçiminde önemli rol oynar. Oval yüz şekline sahip olanlar enseden, yandan ya da tepeden topuz modellerini seçebilir ya da saçlarını açık bırakabilir. Yuvarlak yüz şekline sahip olanlar bombeli at kuyruğu ya da tepesi hacimli topuz modellerini uygulayabilir. Kare yüz şekline sahip olanlar ise bukleli dalgalarla canlandırılan açık saç modellerini seçebilir. En şanslı olanlar ise oval yüz şekline sahip olan gelinler, bu gelinlere her saç modeli yakışır.

Mükemmel Bir Gelin Makyajı İçin: Allık

Gelin makyajını gösteren bir diğer önemli unsur da allıktır. Zamansız bir makyaj trendi olan allık, gelin makyajında özellikle pembe renk tercih edilir. 2018 gelin makyajı trendlerinde de ön plana çıkan pembe allık ile yanaklar daha doğal ve sade görünür.

Gelin Saç Modelinin Olmazsa Olmazı: Topuzlar

Geleneksel abartılı topuz modellerinin yerini 2018 yılında günlük hayatta da rahatlıkla kullanılabilen topuzlar alır.  Özellikle sırtı açık gelinlik modelleri için doğal görünüme sahip, spreyle sabitlenmemiş topuzlar önerilir. Straplez gelinlik giyen gelinler de saçlarını omuzlarını açık bırakan doğal bir topuzla toplamalıdır.

Gelin Makyajını Gösteren Detay: Göz Makyajı

En güzel gelin makyajı gözleri ön plana çıkaran göz makyajıdır. 2018 gelin makyajı trendlerinde yarım eyeliner uygulaması ile gözlerin olabildiğince büyük görünmesi sağlanır. Yarım eyeliner aynı zamanda gözlerin çekik olmasını sağlayarak belirginleştirir. Ve iri gözlerin olmazsa olmazı takma kirpiktir. Takma kirpiklerin dipleri siyah farla doldurularak daha doğal görünmesi sağlanabilir. Kedigözü eyeliner uygulaması, 2018 kır düğünlerinin en çok sevilen makyaj çeşidi olabilir. Özellikle küçük gözlere sahip olanlara önerilen kuyruklu eyeliner, gözlerinizi muhteşem gösterebilir.

Saç Rengine Göre Gelin Saçı Önerileri

Açık ten rengine ve açık saç rengine sahip olan kadınlar gelinliği tamamlayan örgü topuzları ve bukleleri tercih etmelidir. Esmer ten ve siyah saç rengine sahip kadınlar ise dağınık, doğal bir topuzu tercih edebilir ya da bukleler yapılan saçları açık bir şekilde omuzlara dağıtabilir. Koyu renk saçlara sahip gelinler kahkül kestirerek modern bir hava yaratabilir. Kızıl saçlı ve beyaz tenli kadınlar ise en sade halleri ile bile oldukça çarpıcıdır. Bu nedenle abartıya kaçmayan doğal ve sade topuzları seçmeleri önerilir.

2018 Gelin Makyajında Ten Rengi Önerileri

Beyaz gelinliğe en çok yakışan ten rengi bronzdur. Elmacık kemiklerini ortaya çıkaran kontürlerle tamamlanan makyaj, gecenin kraliçesine uygun bir makyaj olur. Özellikle pudra yerine daha kusursuz bir görünüm sağlayan krem formdaki makyaj ürünleri gece boyunca makyajınızın sabit kalmasına yardımcı olur.

2018 Gelin Makyajında Kaşlar ve Dudaklar

Kalın kaşların moda olduğu 2018 yılında, gelin makyajında da doğal ve kalın bir kaş şekli seçebilirsiniz. Fresh ve sade gelin makyajının popüler olduğu 2018 gelin makyajı trendlerinde, daha enerjik ve canlı bir görünüm için mat dudak makyajı yerine parlak ruj renkleri ön plandadır. Parlaklığın lip gloss ile sağlanması tavsiye edilirken alttaki ruj renginin soft ve doğal tonlardan seçilmesi önerilir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir