2018 Yazına Damga Vuracak Olan Mücevherler

2018 Yazına Damga Vuracak Olan Mücevherler

Mücevher kategorisi, 2018-19 sezonu için iki farklı bakış açısıyla çeşitleniyor. Birincisi klasik, biçimsel öğelerin yeniden canlandırılması, ikincisi ise kendini korkusuz şekilde ifade etme eğilimine kapılması olarak açıklanabilir.

Öne Çıkanlar

Ne kadar cesur, o kadar mükemmel! Bu yılın ilham kaynağı 90’ların kültürünü 2000’li yıllara taşıyan modern nostalji diyebiliriz. Bu sezon kendinizi ifade etmek için bol çeşit küpe kullanacağınız bir sezon. Coşkulu, romantik, kendinizi nasıl ifade etmek istiyorsanız küpeler sizin için o kadar cazip hale geliyor. Ayrıca sezon boyunca klasik veya geleneksel parçalardan vazgeçmeyerek akıllıca şık çözümler yaratabilirsiniz.

Büyük damla küpeler

Farklı ve doğal görünümler için tercihiniz büyük görünen damla küpeler tercihiniz olabilir. Zengin dokular, renkler ve desenlerle uyumsuz kombinleri bir araya getirip bu yeni akıma ayak uydurabilirsiniz.

Detaylı halka küpeler

Aksesuarda orijinallik her zaman ilgi çeken, değer yaratan faktördür. Halka küpelere farklı bir görünüm kazandıran bu trend ise kendi kendinize bize özel tasarımlarınızı yapabileceğiz imkanlar sunuyor. Yapmanız gereken halka küpelerinize püskülle, kolye uçları gibi zevkinize uygun parçalar eklemek.

Kement Kolyeler

Yaz geldi ve yeni kolyeler hayatımıza girdi. Zincir yada püskül detaylarla tamamlanan kementli kolyeler bu sezonun öne çıkan parçalarından biri olacak. Zevkinize göre farklı taşları ve zincirleri bir araya getirebileceğiniz bu akım çok havalı olacağa benziyor.

Taşlı Choker kolyeler

Son iki yıldır hayatımızda önemli bir yer kaplayan choker kolyeler daha zenginleşerek sadece taşlardan olan görünümü ile büyülüyor. Farklı kesim pırlantaların kullanıldığı modeller ise göz dolduruyor.

Karışık renkli taşlı yüzükler

Renkli kombinler her zaman dikkat çekici olmuştur. Yeni trend ise yarı değerli taşlarla (kuvars, topaz, sitrin) oluşturulan ve pek çoğu bir arada takılan yüzükler. Günlük stilinizde kullanabileceğiniz gibi özel davetlerde de bu trendden ilham alabilirsiniz.

İşlemeli vintage yüzükler

Bu sezon yüzüklerde düz, sade montürler revaçta değiller. Özellikle vintage tarzı, elmas taşlarla bezenen ince işçilikleri olan yüzükler çok ön planda. Normalde oldukça ağır gelebilecek, sadece davetlerde kullanabileceğiniz tarza gibi görünen bu yüzükleri günlük yaşantınızda da kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tenis bileklikleri

Aslında suyolu bileklik olarak da bildiğimiz pırlanta taşlı bileklikler de kendini sadece davetlerden, özel gün mücevherleri olmaktan çıkartıp, günlük yaşantımız trendleri arasına girmiş mücevherler arasında yer alıyor. İş stilinizde veya günlük sitilinize rahatlıkla kombinleyeceğiniz bu bileklikler ile yazınız ışıl ışıl geçecek.

 

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir