2018 Trend Alyans Modelleri

2018 Trend Alyans Modelleri

Tek taş yüzük, evlenme teklifinin sembolü, bir kadının belki de aldığı en anlamlı ve en büyük hediyedir. Tektaştan sonra ise; parmağından çıkartmak istemeyeceği, bu yüzden de en kullanıma uygun, en rahat, en şık, en gösterişli, en enerjik daha doğrusu en kendimizi yansıtan bir diğer önemli yüzük çeşidi alyans yüzüktür. Alyans modellerinin; beyaz altın alyanstan sarı altın alyansa, klasik alyanstan düz alyans modellerine, taşlı alyanstan yeni nesil tam tur altın alyans modellerine kadar birçok çeşidi mevcuttur. Hem kadını hem de erkek için birbirinden farklı çeşit alyans modelleri bulmak ise; artık çok kolay. Yeter ki, siz ne istediğinize karar verin. Çeşit, model, renk, fiyat gerisi artık araştırmaya kalıyor.

Beyaz altın alyans, rose altın alyans, sarı altın alyans gibi çeşitleri, kişilerin tüm isteklerini karşılayacak nitelikte olsa da, alyans modelleri arasında, en çok tercih edilen model altın alyanstır.

Altın Alyans

Eğer altın alyans alacaksanız, öncelikle rengine karar vermeli, sonrasında da modeli, boyutu, değeri ve gramajına seçim yapmalısınız. Genellikle, günlük kullanımlar için tercih edilen altın alyans modellerini, birçok kuyumcuda bulmak mümkün. Neden günlük kullanım için uygun derseniz, düz ve genelde sade olmasından dolayı öncelikle modası geçmiyor, her kıyafete uyum sağlıyor, parmağınızda var ile yok arasında bir rahatlık sağlıyor ve fiyatları diğer alyans modellerine göre daha uygun. İşte bu sebeplerden dolayı altın alyans, herkesin öncelikli olarak tercih ettiği modeller arasında yer alıyor.

Klasik Alyans Modelleri

Klasik alyans modellerini seviyorsanız ama aynı zamanda biraz gösterişli ve taşlı olmasını istiyorsanız, taşlı alyans modelleri tam size göre. Üstelik artık sadece sarı, rose ve beyaz olmak zorunda da değil. İstediğiniz renkte, istediğiniz taşta, istediğiniz modelde, istediğiniz boyutta, istediğiniz pahada ve istediğiniz rahatlıkta yaptırabilirsiniz. Eğer, yeşil taşlı ve değerli bir yüzüğüm olsun istiyorsanız, o zaman zümrüt taşlı altın alyans modellerini deneyebilirsiniz. Mavi taşlı bir model istiyorsanız, o zaman safir taşlı klasik alyans modelleri de parmağınızda güzel duracaktır. Bazen de çok az kişide olan pembe, siyah pırlantalı taşlı alyans yüzükler tercih etmek isteyebilirsiniz. Pahada ağır, elde ve kullanımda hafif modeller, sizlerin hem modayı yakalamanıza, hem de değerli yüzüklere sahip olmanıza olanak sağlayacaktır.

Tamtur Alyans Modelleri

Yeni nesil alyans modelleri arasından, tam tur alyans modellerine göz atabilirsiniz. Pahada ve gösterişte ağır olan bu modeller, genelde klasik alyans modellerinden farklıdır. Fakat artan fiyatlar nedeni ile kuyumcular artık buna da çözüm bulmuşlar. Nasıl mı? Tam tur alyans modellerini, tamtur altın alyans modelleri ve tamtur pırlanta alyans modelleri olarak ayırarak. Görünüşte ikisi de, birbirinin aynısıdır. Farklılıkları ise; fiyatlarıdır. Tam tur altın alyans modellerinde, yüzük altından yapılmıştır. Fakat tam turu oluşturan taşları imitasyon veya Swarovski taşlardır. Tam tur pırlanta alyans modellerinde, yüzük altından yapılmıştır. Fakat üzerinde bulunan taşlar gerçek pırlanta kesim taşlardır. Kuyumcular bu iki çeşitte de ayrı ayrı modeller çıkarmış, her modele ve her bütçeye göre zevkinizi yansıtacak yüzük modelleri tasarlamışlardır. Yüzüklerde bulunan taşların karatı, kesimi, parlaklığı, derecesi, gramajı vs. tüm yüzüklerin değerini değiştirmektedir. Bu yüzden, çok çeşit ile istediğiniz tercihleri yapmanız oldukça kolaydır.

Alyans bulabileceğiniz bir sürü marka ve model mevcuttur. Özellikle, Altınbaş alyans modelleri, son günlerin en moda yüzükleri haline geldi. Bunun nedeni, öncelikle kullanıcıya hitap etmesidir. Reyonlarında her zevke, her bütçeye, her boyuta ve büyüklüğe göre alyans modelleri bulmak mümkündür. Sadece alırken değil, aldıktan sonra da bakım ve destek konularında yeterli düzeyde müşteri memnuniyeti sağlayabilmektedir. Bunun nedeni; Türkiye’nin hemen hemen her noktasında mağazasının olmasıdır. Altınbaş alyans modelleri arasında altın alyans modelleri, taşlı alyans modelleri, düz alyans modelleri, tam tur alyans modelleri, renkli alyans modelleri ve taşlı alyans modelleri bulmak oldukça kolaydır. Müşteri dilinden anlayıp onların ihtiyacına yönelik kişiye özel sıfırdan tasarım da yapılabilmekte ve bu sayede müşteri memnuniyetini üst seviyede tutabilmektedir.

Alyans modellerinin en önemli konularından biri de yüzük ölçüleridir. Tam tur ve klasik alyans modelleri arasında boyut konusunda farklılık vardır. Bunun nedeni klasik alyans modellerinde parmağınızda olan yüzüğü, yüzüğün üzerinde herhangi bir katman olmadığı için hissetmezken, tam tur yüzüklerde hissedersiniz. Bu da kullanım boyutunu etkilemektedir. Fakat ne olursa olsun tüm satış mağazaları kullanıcı kolaylığı için istenilen zamanda yüzüğü müşterinin ihtiyacına göre boyutlandırmaktadır.

Reyonlarda kadınların en çok ilgisini çeken yüzükler arasında olan alyans modelleri, tüm tür ve çeşitleri ile oldukça iyi ve şık bir hediye olmaktadır. Özellikle erkeklerin, eşlerine aldıkları hediyelerin en başında gelmektedir. Tam tur ve taşlı alyans modelleri 5 ile yıl arası kullanabilecekleri, çok şık bir hediye olarak tercih edilebilir. Alyanslar bazen de çocukların ailelerine aldıkları manevi değeri yüksek hediyeler arasında yer almaktadır.

Ne olursa olsun alyansların hem manevi hem de maddi değeri nedeni ile tercih edilen en şık hediyeler arasında olduğu söylenebilir. Burada dikkat edilmesi gereken, yüzük alınan kişinin zevkidir. Bunun için de satıcılar hediye olacağında değiştirme olanağını saklı tutarlar. Böylelikle her iki tarafında memnuniyeti sağlanmakta ve kullanıcıların keyifli bir alışveriş deneyimi yaşaması sağlanmaktadır.

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir