2018 Sonbahar Trend Aksesuarları

2018 Sonbahar Trend Aksesuarları

Aksesuar kullanımı kadınların vazgeçilmez stil opsiyonları arasında yer alıyor. Doğru bir aksesuar ile kıyafete boyut ve derinlik kazandırmak mümkün olurken, gündelik bir kıyafeti doğru aksesuar ile akşam için şık bir kombine dönüştürmek ve göz alıcı bir stil yaratmak da zor olmuyor. Sonbahar trend aksesuarlar arasında büyük boy mücevherler, sarkan küpeler ve gold zincirler 2018’de en çok dikkat çekecek olanlar arasında yer alıyor. İşte 2018 sonbahar trend aksesuarları ve stil önerileri:

Sonbahar Yapraklı Takılar

Doğanın armağanı olan yapraklar, özellikle sonbahar aylarında değişen renkleri ile ilham veriyor. Narin ve esrarengiz görünümleri ile aksesuar modasına ilham veren yapraklar, takılarda farklılık arayanlar için ideal seçenek olduğunu gösteriyor.
Farklı formlarda kullanılan sonbahar yapraklı takılar, 2018’de en dikkat çekecek aksesuarlar arasında yer alıyor. Altın rengin sıcaklığının kullanıldığı yapraklar, küpe ve kolye modellerinde olduğu kadar, deri detaylı bileklik modellerinde de sıkça karşımıza çıkacak gibi duruyor.

Zincir Detaylı Aksesuarlar

Geçtiğimiz sezon yavaş yavaş hayatımıza giren zincir detaylı takılar, sonbahar trend aksesuarlar arasında da yerini alıyor. 2018’de gold ve gümüş renkli zincir kolyelerin yanı sıra, büyük zincir detaylı küpeler de kıyafet kombinlerinde salaş bir görünüm yakalamaya yardımcı oluyor.
2018 sonbahar sezonunda şık kombinler için tercih edilen daha ince zincir kolyeler, tek başına kullanılabileceği gibi, birbirinden bağımsız birden fazla kolyenin kullanılması ile de istenen şıklığın sağlanmasına yardım ediyor.

Tek Küpe Tarzı

2018 sonbahar takı trendleri arasında en çok dikkat çeken yenilik tek küpe kullanarak dikkat çekici bir tarz oluşturmak oluyor. Alışılmışın dışında bir trend akımı olarak, giderek daha da yaygınlaşacak olan tek küpe aksesuar kullanımı ile radikal bir kombin oluşturmak mümkün oluyor. İddialı küpe modelleri ile sade bir kıyafeti bir yıldız hâline dönüştürmek mümkün.
Uzun ve sarkan küpeler sonbahar aylarında sıklıkla karşımıza çıkacak gibi duruyor. Boyun bölgesine kadar sarkan, ışıltılı ya da sade küpe modelleri ile romantik bir asimetri yaratmak mümkün oluyor.

Dairesel Aksesuarlar

Sonbahar takı trendleri söz konusu olduğunda 2018’de şekil bakımından en çok daire şeklindeki aksesuarlar ön plana çıkıyor. Basit bir şekil olmasına rağmen kombinlerin tamamlayıcısı olan dairesel aksesuarlar, küpe, kolye, yüzük, broş ve bileklik modellerinde kullanılıyor. Özellikle altın rengin sıcaklığı ile mükemmel bir uyum yakalayan dairesel takılar, şık olduğu kadar salaş görünümü sevenlerin de kurtarıcısı.

Etnik Takılar 

Etnik desenler ve motifler 2018 sonbahar aksesuar trendleri arasından sıyrılıyor. Özellikle kabilelere has geniş ve boynu saran kolyelerin yanı sıra, ahşap gibi geleneksel malzemeler kullanılarak tasarlanan büyük küpeler ve bilezikler de sıklıkla kullanılacak gibi duruyor. Bohem görünüm için ideal olan etnik takılar ile farklı kombinler yaratmak mümkün oluyor.

Choker Kolyeler

Choker kolyeler birkaç yıl önce hızlı bir şekilde aksesuar trendleri arasında yerini aldı ve kısa sürede vazgeçilmez takılardan biri olarak kabul edildi. Sonbahar takı trendleri arasında da yerini alan Choker kolyeler, bu sezon daha büyük ve gümüş renkleri ile dikkat çekiyor. İç içe geçmiş halkalardan oluşan Choker kolyeler sık sık görüleceği gibi, boynu mükemmel derecede saran modellerin yanı sıra, gerdanlık olarak kullanılan seçenekleri ile de mükemmel bir tezat oluşturuyor.
Sokak sitilini seven ve zarif olduğu kadar sert bir görünüm isteyenler için Choker kolyeler vazgeçilmez bir aksesuar seçeneği.

Yaratıcı Vücut Takıları

Takıların sadece kulaklar, eller ve boyun için olduğunu söyleyen kim? Vücut takıları, sonbahar takı trendlerinden biri olarak hızla geri dönüyor. Sadece plajlarda kullanılan vücut takılarının aksine, sonbahar sezonunda zengin tasarımlar ile kıyafetlerin üzerinde kullanılacak yaratıcı vücut takıları dikkat çekiyor. Çapraz veya komple vücudu saran takılar ile minimalist bir tarz yakalanıyor.

Altınbaş‘ın sezon trendlerine uyum sağlayan aksesuar modelleri ile sonbaharda şık kombinler oluşturmak ve modayı yakından takip ettiğinizi göstermek mümkün.

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir