2018 Sonbahar Takı Trendleri

2018 Sonbahar Takı Trendleri

Yavaş yavaş yazı geride bıraktığımız bugünlerde sonbahar döneminde etkili olacak trendler ve moda unsurları ortaya çıkmaya başlıyor. Rahatlığın ön planda olduğu spor ve şık kıyafetler, bol bol kullanılacak saç bantları, uzun çizmelere eşlik eden uzun eldivenler, deri ile kumaşın birlikte kullanımı dikkat çekiyor. Ortaya çıkacak bu tarz ile kombin yapılacak takılar ise oldukça iddialı ve kullanışlı bir çizgi sergiliyor. Saç aksesuarlarından mini boylarda tasarlanmış el çantalarına kadar her detayı ile farkını ortaya koyan sonbahar trendleri, ne rahatlığı elden bırakıyor ne de gösterişli olmanın önüne geçiyor. “Bu sonbahar hangi takılar ön planda olacak?” derseniz, büyük boyutlarda oldukça dikkat çekici küpeler ve upuzun zincirlerle kombin edilmiş kolyeler sizi bekliyor. Bunlarla birlikte çoklu tasarımlar ve geometrik şekiller kendini göstermeye devam ediyor.

Her Zamankinden Daha İddialı Küpeler

Sonbaharın gelmesiyle dolaplarımızda beliren uzun kollular, trikolar ve pantolonlar, yaz boyu kullandığımız bileklik veya halhalı ne yazık ki arka planda bırakıyor. Bu yüzden küpe gibi her mevsim bizi iddialı gösterecek olan takılar, daha iddialı ve maksi boylarda karşımıza çıkıyor. Sonbaharın gelmesiyle hayatımıza oldukça hızlı bir giriş yapacak bu gösterişli küpeler; yoğun parıltıya sahip taş ağırlıklı, püskül gibi detaylarıyla oldukça renkli veya asimetrik kullanıma uygun farklı eşlere sahip tasarımlarla kendini gösteriyor.

Oldukça salaş kazakların, yazılı veya işlemeli berelerin ve kalın atkıların kullanılacağı bu süreçte, ne kadar sade tercihler yaparsanız yapın bu küpeler her koşulda sizin farkınızı ortaya koyuyor. Sadece tek kulakta kullanılan uzun küpeler ise asimetrik bir görünümün moda olacağının sinyalini verirken aynı zamanda iki kulakta da farklı küpelerin kullanılması bunu destekliyor.

Uzun Zincirler ve Büyük Kolyeler

Büyük ve hacimli boğaz kısmına sahip olan salaş kazakların bile hiçbir şekilde görünmesine engel olamadığı upuzun ve kalın zincirli kolyeler, sonbahar trendlerinin en dikkat çekici yanlarından biri oluyor. Üst üste takılarak oldukça iddialı bir görünüm sergileyen bu parçalar yazın etkisinden tam çıkmayarak deniz kabukları, altın parıltıları ve farklı dokuları ile sonbaharda da etkisini göstermeye devam ediyor.

Oldukça uzun ve kalın bir atkıyla bile rahatlıkla kullanabileceğiniz bu kolyeler, büyük kolye uçları ve taş ayrıntılarıyla tamamlayıcı bir özellik sergiliyor. Özellikle kolyede zincir modasının var olmasını sağlayan tasarımlar, altın ve bakır tonlarının tekrardan güçlü bir şekilde kombinlere girmesini sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra zincir püsküllü minimalist tasarımlar da etkisini koruyor.

Spor Görünümden Ödün Vermeyen İddialı Kombinler

Bu sonbaharda, bol kazaklar ve spor parçalarla birlikte rahatlık nasıl ön plana çıkıyorsa uzun ve kalın zincirli kolyelerde aynı şekilde bu stile uyum göstererek rahatlıkla istenilen kombini yapmanın önünü açıyor. Özellikle örgü uzun elbiseler, diz altı kumaş etekler ve gömleklerle büyük uyum sağlayan bu parçalar, kullanım kolaylığı ile de tercih sebebi oluyor. Eğer kullanacağız parçalar arasında kemer veya işlemeli kazaklar yoksa bu kolyeler renk ve tasarım açısından uyumlu olduğu sürece tam istenilen sonucu veriyor.

Tüm dikkatleri üzerinize çekecek olan küpeler ise her giyim tarzına uyum gösteriyor. Özellikle kolye takmak istemeyenler için hayat kurtarıcı bir çözüm olurken, saç bandı gibi kulakları ön plana çıkaran bir aksesuar kullanılıyorsa tam anlamıyla nokta vuruşu oluyor. Renk karmaşasından uzak, sade parçaların seçildiği, yer yer salaşlığın ön plana çıktığı kombinlere istenilen hareketi katmak için bu küpelerin tercih edilmesi tarzınızı ön plana çıkarıyor. Kısaca bu sonbahar kombinler hangi kıyafet ile olursa olsun spor bir şıklık yakalanırken iddialı takılarla da son dokunuş yapılarak oluşturuluyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir