2018 Oscar Mücevherleri

2018 Oscar Mücevherleri

2018 Oscar Ödül Töreni, bu yıl da yıldızların şık kıyafet ve mücevherleriyle ışıldadı. Kırmızı halıya renk katan davetliler en çok da törenin görkemine yakışır aksesuarlarıyla göz doldurdu.

Hollywood’da düzenlenen taciz skandalı, 75. Altın Küre Ödül töreni davetlilerinin tümüyle siyahlara bürünmesine neden olmuştu. Protesto için tepeden tırnağa siyahlara bürünen ve pırıltılardan mümkün olduğu kadar uzak duran Hollywood yıldızları, Akademi Ödülleri’nin 90. yılında tekrar eski ışıltısına kavuştu. Protestolar devam etse de yıldızlar rengarenk kıyafetleri ve ışıltılı mücevherleri ile dikkat çekti. Önceki yıllarda öne çıkan gösterişli kolyeler, yerini armut formunda tasarımlara ve zarif telkari küpelere bıraktı. Yıldızlar, ezici çoğunlukla beyaz metaller ve elmasın bir arada kullanıldığı tasarımlara yöneldi. Kolye tercih eden azınlıksa seçimini pırlantalı modellerden yana kullandı. Safir, rubalit, aquamarin ve ateş opalleri 2018 Oscar Mücevherleri içinde öne çıktı.

Sally Hawkings

En iyi kadın oyuncu ödülüne aday olan Sally Hawkings, mücevher seçimi ile en fazla konuşulan yıldızların başında geliyor. 11.69 karat pembe kuvarz, 2.48 karat rubelit, 1.96 karat pembe rubelit ve 1.37 karat pırlantanın kullanıldığı Chopard imzalı küpeleri ile prensesleri andırıyordu.

Gal Gadot

Flapper tarzı gümüş Givenchy elbisesi ile tüm dikkatleri üstüne çeken Gal Gadot, ışıltısını Tiffanny&Co. etiketi taşıyan enfes bir kolye ile tamamlamayı tercih etti. 61 karatlık 17 adet aquamarin ve binin üstünde elmas kullanılan kolye, zarif detayları ile göz kamaştırdı.

Emily Blunt

Emily Blunt, geceye damga vuran Schiaparelli Haute Couture elbisesini Chopard imzalı mücevherlerle tamamlamayı tercih etti. High Jewelry Koleksiyonu içinde yer alan elmaslarla bezeli 12.92 karatlık 18 ayar beyaz altın bir yüzük, Temptations Koleksiyonu’ndan armut formlu kesime sahip 5.11 karat aquamarin  ve elmas amatisti kullanılan 18 karat beyaz altın ve tanzalit karışımı diğer bir yüzük ve rengarenk taşlarla bezeli avize küpesi ile son derece beğenildi.

Jane Fonda

90. Oscar Töreni’nin sunuculuğunu üstlenen Jane Fonda, Chopard imzalı gösterişli küpeleri ile göz kamaştırdı. Yaptığı iddialı seçimlerle hangi mücevherleri seçeceği her yıl merak konusu olan yıldız, High Jewelry Koleksiyonu içinden armut şeklinde 10.3 karat elmas ve 8.07 karat armut formunda elmasın kullanıldığı 7.80 elmas boncuklarla bezeli küpesi ile geceye damga vurdu. Küpelerini L’Heure Du Diamant Koleksiyonu’ndan 0.40 karat gül kesimi beyaz pırlanta ve 2.34 karat pırlantalı beyaz altın bir yüzükle tamamladı.

 

Nicole Kidman

Geceye straplez bir elbise ile katılan Nicole Kidman, duru güzelliğini ön plana çıkaran seçimleri ile en fazla konuşulan isimler içinde yer aldı. Tercihini Harry Winston’dan yana kullanan güzel oyuncu, 84 karatı aşan zarif mücevherleri ile göz doldurdu. 23.52 karat Winston Cluster Diamond avize küpeleri, en beğenilen parçalar arasında öne çıktı.

 

Helen Mirren

Kıyafet seçiminde tercihini sadelikten yana kullanan Helen Mirren, gösterişli mücevherleri ile geceye damga vuran isimlerin arasındaydı. Safir ve pırlantaların eşlik ettiği 112 karatlık bir gerdanlık takan ünlü oyuncu, tercihini Harry Winston’dan yana kullandı. Gerdanlığı ile eş 25 karatlık küpelerin yanı sıra 11 karatlık pırlanta bir yüzük kullanan oyuncu, zarafetiyle büyülemeyi başardı.

Laura Dern

Sofia CarsonBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir