2018 New York Moda Haftası

2018 New York Moda Haftası

13-18 Eylül tarihlerinde gerçekleşen New York Moda haftası, çok konuşulan koleksiyonlar, şaşırtan haberler ve sokak stili ilhamlarıyla aya damga vurdu. Birçok başarılı markanın defileleriyle birlikte 2019 ilkbahar/yaz sezonunun trendleri de belirlenmiş oldu. Önümüzdeki yaz sezonunda vitrinleri ve sokakları süsleyecek trendler, birbirinden güzel ve göz alıcı koleksiyonlarla ilan edildi.

New York moda haftası 2019 ilkbahar/yaz trendleri

  • Çarpıcı renkler bu moda haftasına damgasını vurdu. İlkbahar/yaz trendleri arasında en çok göze çarpan renk ise parlak sarı oldu. Oscar De La Renta, Carolina Herrera ve Pyer Moss gibi önemli markaların koleksiyonlarında yer alan tek renk elbiseler arasında çarpıcı sarı göze çarptı.
  • 90’ların esintilerini gördüğümüz Prabal Gurung koleksiyonu ile birlikte kargo pantolonlar da 2019 ilkbahar/yaz trendleri arasında yer aldı. Yüksek belli, kalın kemerli kargo pantolonlar önümüzdeki sezon da birçok kombinde yer alacak. Jonathan Simkhai defilesinde kargo pantolonların 2019 stiline uyarlanmış, daha modern modellerini görmek mümkün.
  • 2019 New York moda haftası, unutulan birçok trendin de yeniden ortaya çıkışını sağladı. Bunlardan biri de kroşe kıyafetler oldu. Özellikle plaj stilinde kullanılabilecek kroşe elbise ve bluzlar, Oscar De La Renta, Maryam Nassir Zadeh gibi önemli markaların koleksiyonlarında da yer aldı.
  • Aksesuar trendleri de bu moda haftasıyla birlikte şekillendi. Kalın ve büyük tokalı kemerler; pantolon, etek ve elbiselerin üzerinde kullanıldı. Bu kullanımın yanı sıra Maryam Nassir Zadeh defilesinde göze çarpan çıplak bele kemer takılması da yepyeni bir trendin ayak sesleri oldu.
  • 80’ler döneminin esintilerini taşıyan karpuz kollu tasarımlar yeni trendler arasında yer aldı. New York moda haftasında sıklıkla karşılaşılan feminen, çiçek desenli ve karpuz kollu elbiseler, yaz döneminde en çok tercih edilecek elbise modellerinden olacak.
  • Son birkaç sezondur farklı modelleriyle popüler hale gelen takım elbiseler, birçok tasarımcının da favorisiydi. Dion Lee, Tibi ve Sies Marjani defilelerinde takım elbiselerin marjinal modelleri çok konuşuldu. Yanlardan kesik, etek-pantolon ve şallı modellerle önümüzdeki sezon takım elbiseleri çok farklı modellerde göreceğimizin sinyalleri verildi.
  • Son olarak, en çok konuşulan bisiklet şortlar da 2019 yılına damga varacak parçalar arasında yerini aldı. En şık stillerden en salaş stillere kadar birçok kombinde kullanılabilen bisiklet şortlar, defilelerde sıklıkla kullanıldı.

Öne çıkan koleksiyonlar

Tom Ford

Kadınsı, gösterişli ve çekici bir koleksiyon sunan Tom Ford, New York Moda haftasının en çok konuşulan defilelerinden birini gerçekleştirdi. Ten rengi, siyah, beyaz, eflatun, kahverengi gibi son derece yalın renkleri, leopar ve püsküllerle bir araya getirerek feminen tasarımlar ortaya çıkaran Tom Ford, 90’ların ilhamını koleksiyonlarına yansıtmış.

Zimmermann

En popüler stillerden biri olan bohem stili en iyi şekilde yansıtan Zimmermann, New York moda haftasında sunduğu koleksiyonda 70’ler esintilerini taşıyan tasarımları ve bohem kıyafetlerdeki kadınsı detayları ile adından söz ettirdi.

Rodarte

Moda haftasının en çok konuşulan koleksiyonlarından biri de masal diyarını andıran bir defileyle sunulan Rodarte koleksiyonu oldu. İpek elbiseler, çiçek desenleri, fırfırlı detaylar, hafif kumaşlar ve örgülü fraklar, koleksiyonda en çok dikkat çeken detaylar arasındaydı.

Savage X Fenty

2019 New York Moda haftası, en çok ses getiren bir defileye daha ev sahipliği yaptı. Rihanna’nın iç çamaşırı markası olan Savage X Fenty, en konuşulan defilelerden biri oldu. Bu defilede dikkat çeken en önemli detay ise uzun boylu, kısa boylu, siyahi, obez ya da sıfır beden gibi çeşitli beden ölçülerine sahip modellerle çalışılmış olmasıydı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir