2018-2019 Sonbahar-Kış Sezonunun Öne Çıkanları

2018-2019 Sonbahar-Kış Sezonunun Öne Çıkanları

Sıcak yaz günlerinin sona ermesiyle yazlık kıyafetler yerini yavaş yavaş sonbahar-kış kıyafetlerine bırakmaya başlıyor. Terlikler, sandaletler bot ve çizmeler; elbiselere t-shirt’lere kaban ve trikolara dönüşmeye başladı bile… Peki, yeni sezonda moda dünyasını hangi trendler bekliyor? Markalar yeni sezon kreasyonlarına görücüye çıkarırken bu sonbahar-kış sezonunda size hangi renk, desen ve tarzda kombinler eşlik edecek?

İşte 2018-2019 sonbahar-kış sezonunda trendler;

Yine mi Güzel, Yine mi Çiçek: Çiçek Desenleri

Ama kış geldi ne çiçeği, demeyin. Son birkaç sezondur gözden düşmeyen bu çiçeklerin mevsimi yok! Bu sezonda da her yerimizi çiçekler sarıyor ve âdeta kışın ortasında baharı getiriyor. Çiçekli kabanlar, elbiseler, kazaklar hatta atkı-bereler, sezonun zirvesinde olacak gibi gözüküyor.

Ne Varsa Eskilerde Var: 80’ler Geri Geliyor

80’lerin herkesi hayran bırakan modası bu sezon vizyonda! Birçok farklı rengin bir araya gelişi, hafif abartılı olan ama şıklığından da ödün vermeyen 80’ler modasına ait vatkalı kollar, neon renkler, büyük aksesuarlar… Bu sonbahar-kış, bu tarz kombin ve parçaları kullanmak hiç de absürt durmuyor.

Uzaydan Gelen Moda: Parlak Renkler 

Geçtiğimiz sezonlarda uzay renkleri hafif hafif kendini belli etmişti. Ancak bu sezon uzay renkleri ve metalik tarz, kendini iyiden iyiye öne çıkarıyor. Gelecekten gelmiş gibi gözüken kıyafetler sadece renkleriyle değil, tasarımlarıyla da uzayı anımsatıyor. Ünlü markaların podyumları, sezonun marjinal bir sezon olacağını kanıtlıyor.

Bu Kış Hiç Üşümeyeceksiniz: Kat-Kat Ceket

Soğuk günlerde de üşümemek için kat kat giyinenler bu sezon trendi yakalıyor. Çünkü 2018-2019 sonbahar-kış kreasyonlarında üst üste giyilen ceketler dikkat çekiyor. Birbiri üstüne giyilen ceketlerin “kat-kat” bir görüntü teşkil etmesi ise hiç sorun olmuyor. Ceketlerin yanı sıra üst üste giyilen triko, kazak, hırka gibi parçalarla da kombinlerinize yeni bir dokunuş katabilirsiniz.

Yine Yeni Yeniden: Toprak Renkleri

Her sonbahar-kış sezonunda olduğu gibi 2018-2019 sezonunda toprak tonlarındaki kazaklar, çizmeler, kabanlar dikkat çekiyor. Özellikle dış giyime yansıyan toprak tonları, sonbahar dokunuşunu kombinlerinize taşıyor. Her dolabın kurtarıcısı formatındaki bu renklerle en az riski alarak şıklığı ve trendi yakalayabilirsiniz.

Sokak Modası: Yeşil ve Bej Renkleri

Günden güne büyüyerek bir akım haline dönüşen sokak modası, yüzünü bu sezonda da gösteriyor. Yeşil ve bej renklerin hâkim olacağı sokak modası, özellikle erkekleri ilgilendiriyor. Yeşil tonlarındaki ceketler, takımlar, bej rengiyle birleşen canlı renkler ve göz alıcı kombinler, sezonun olmazsa olmazları arasında yerini alıyor.

Uçmaya Hazır: Pilot Ceketler

70’li yılların meşhur pilot ceketleri de sezonun gözdeleri arasında yerini koruyor. Her türlü ceket kullanımını geride bırakarak ön plana yerleşen, sezonun gözdesi pilot ceketler olacak. Erkek giyimle başlayan bu moda akımının kadın dolaplarına da geçmesi olası gözüküyor. Kat kat giyim modasından da anlaşılacağı gibi bu sezon “hacim” sezonu!

Hem Şık Hem Cesur: Deri

Birkaç zamandır özellikle dış giyimde öne çıkan deriler, bu sezon elbiselere kadar taşınıyor. Farklı kesim ve dokularıyla ofis modasına da taşınacak derilerle şıklık ve cesaret aynı anda sunuluyor. Deri rengininse sadece siyah değil, birçok farklı renkte olması bu trende özgün bir hava katıyor.

Yazın Ardından: Zincir Kolyeler

İlkbahar-yaz sezonu boyunca gerdanları süsleyen zincir kolye akımı sonbahar-kış sezonuna da sıçrıyor. Farklı desen ve boyutlardaki zincirler; kat kat takılarak kazakları, elbiseleri süsleyecek gibi gözüküyor. Madalyon, boncuk, harf gibi nostaljik esintiler de kolye uçları olarak sezona göz kırpıyor.

Modası Hiç Geçmiyor: Sahte Kürkler

Sonbahar-kış deyince akla ilk gelenler arasında yer alan sahte kürklerin modası asla eskimiyor. Yeni sezonda da farklı renk ve formdaki sahte kürkler dış giyime imzasını atıyor. Ancak bu defa, diğer yıllardan farklı olarak daha açık renkler ve çiçek, hayvan gibi desenler kürkleri süslüyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir