2017’nin Enlerini Araştırdık !

2017’nin Enlerini Araştırdık !

2017 yılını geride bırakmaya ramak kaldı!

Önümüzde yepyeni sevinçler, yepyeni başlangıçlar müjdeleyen umut dolu yeni bir yıl var. O zaman sevinciyle üzüntüsüyle ardımızda bırakacağımız seneye şöyle etraflıca bir göz atmaya ne dersiniz? 2017’de yıla damgasını vuran en sevilen En’leri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Sırtınızı yasladıysanız hemen başlayalım, buyrunuz…

En Sevilen Müzik Sanatçıları

           

Spotify verilerine göre 2017’nin en çok dinlenen sanatçısı Ed Sheeran yer alıyor. “Divide” adlı çalışması, 3.1 milyar oranında dinlenerek yılın en sevilen albümü seçildi. Sheeran’dan sonra Türk pop sanatçısı Tarkan geliyor. Listenin üçüncü sırasında Sezen Aksu var. Minik Serçe lakaplı olan tarihi şarkıcı en çok dinlenen sanatçı olarak dikkatleri çekiyor.

Ayla Yabancı Dilde En İyi Film Adayı Oldu!

                          

2017 enleri arasında en sevilen yerli film olarak ilk sırada Ayla geliyor. Tarihi konsepte hazırlanan dram ağırlıklı film, her sahnesinde seyircilerine heyecanlı anlar yaşattı. Ayla, Kore Savaşı’ndaki yaşamsal bir hikayenin beyaz perdeye uyarlanmış hali. Süleyman Dilbirliği adındaki askerin savaşta ölü ailesinin yanında bulduğu küçük bir kızı sahiplenerek Ayla ismini vermesiyle filmin konusu başlıyor. Can Ulkay tarafından yönetilen film, acımasız soğuk altında devam eden savaşa karşılık insanlığın birleştirici gücünü gözler önüne seriyor.

Futbol Ödülü’nü Cristiano Ronaldo Kazandı!

           

Her sene organize edilen “FIFA Futbol Ödülleri” etkinliğine göre 2017 yılının kazanan futbol oyuncusu Cristiano Ronaldo oldu. Ayrıca yapılan organizasyonda en iyi kadın futbolcusu, Lieke Martens; en iyi kaleci, Gianluigi Buffon; en iyi taraftar ise Celtic seçildi.

2017’nin En Çok Beğenilen Çiftleri

           

Belirli dönemlerde yapılan anketlere göre 2017 enleri arasında yılın en beğeni toplayan çifti Burak Özçivit ile Fahriye Evcen oldu. 2017 yılının yaz döneminde dünya evine gören çiftin anket sonuçları, özellikle evlilik sonrası daha da artmış gözüküyor. Sevilen çiftin ardından %24’lük oya sahip olan Merve Boloğur ve Murat Dalkılıç çifti öne çıkıyor. Birbirine yakışan çiftler, ayrılık haberi ile yollarını ayırsa da hayranları halen bir araya araya gelmeleri konusunda kararlı.

Listenin 3. sırasında Kerem Bursin ve Serenay Sarıkaya; 4. sırasında ise Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal çifti göze çarpıyor. Ayrıca listenin devamında Didem Soydan-Can Bonomo, Neslihan Atagül-Kadir Doğulu çiftleri de bulunuyor.

Renkli ve Çizgili Kıyafetleri Çok Sevdik!

            

Yılın modası adeta çizginin hakimiyetinde geçen bir dönemdi. Tarzından ödün vermeyen trend kadınların kazaktan bluza, tişörtten kabana, pantolondan hırkaya kadar tüm parçalarında renkli çizgiler hakimiyet gösterdi. Özellikle yaz dönemi yırtık boyfriend pantolonlar eşliğinde kombine ettiğimiz breton tişörtler vazgeçilmezimizdi.

Oyun Ödülünün Kazananı The Legends of Zelda: Breath of the Wild

The Game Awards’ta göre yılın en iyi oyun ödülünü The Legends of Zelda: Breath of the Wild kazandı. Super Mario Odyssey, Persona 5, Monument Valley 2 ise tasarlamış olduğu oyunlardan birkaçı.

2017 yılına iyisiyle kötüyse veda ediyoruz. 2018 yılının güzelliklerle, umutla ve neşeyle geçmesi dilediğiyle. Yeni yılınız kutlu olsun…Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir