2017 Yazının Öne Çıkan Parfümleri

2017 Yazının Öne Çıkan Parfümleri

Güneşin yüzünü göstermesiyle birlikte uzayan günler içimizi nasıl da kıpır kıpır ediyor ve nasıl da modumuzu yükseltiyor değil mi?

Kendimizi kapalı mekanlardan dışarıya attığımız gibi vücudumuz da ağır paltolardan, kazaklardan, atkılardan kurtuluyor. Sıcak havanın verdiği tatlı enerji, tatil modu, serin içecekler ve deniz kokusu arşivlerden çıkıp bizi bambaşka biri yapıyor. Bu yenilik seçtiğimiz parfümlerde de kendini bir hayli gösteriyor.

Son trend parfümler gösteriyor ki yaz mevsiminin vazgeçilmez kokuları bizi daha hafif hissettiren, coşkulu, taptaze hisler uyandıran esanslardan oluşuyor. Biz kadınlar her zaman sevdiğimiz kokularla yaşam tarzımızı birleştiriyoruz. Ruhumuza tiril tiril elbiselerimizi giyip buzlu meyve kokteylimizi içerken Narciso Rodriguez imzalı şakayık, yasemin ve gül kokularıyla harmanlanmayı seviyoruz. Ya da plajda akşamüstü partilerinde kumlu ayaklarımızla dans ederken deniz tuzu esansı ile fresh ve egzotik çiçeklerle kendi ritmimizi yakalıyoruz. Yves Saint Laurent’in yumuşacık ama kalıcı vanilya ile kahve kokularını içimize çekerken gözlerimizi kapatıp küçük bir tatlı kaçamağı yaptığımızı hayal ediyoruz. Değişen modumuza göre farklı kokularla özgürlüğümüzün keyfini çıkarıyoruz.

2017 yazının öne çıkan parfümleri arasında son trend organik ve sade yaşam ile doğada geçirilen dingin zamanlardan da ilham almış. Biz de o en değerli tatil günümüzde uçsuz bucaksız bir ormanda Kilian’ın bergamot, tarçın, bitter çikolata ve odunsu esintileriyle en sevdiğimiz romanın son sahnelerini kovalıyoruz. Belki de açık havada matlarımızı serip meditatif sandal ağacı kokusu veya Chanel’in yeni ylang ylang notaları eşliğinde yoga yapıp ruhumuzu arındırıyoruz.

Hem erkeklere hem de kadınlara hitap eden özel kokuları da es geçmemek gerekiyor. Rodin Olio Lusso 3 çiçeksi özlerle misk ve paçuli esansını birleştiriyor ve fresh bir noktada bizi buluşturuyor veya İtalyan sahillerinden gelen bir esintiyle ortak yaz favorimizi sevgilimizle birlikte seçiyoruz. Aynı parfümün kadın ve erkek teninde bu kadar farklı kokması çok farklı bir tecrübe. Yılların parfümörlerinin bu eşsiz yaratımları aslında hafızalarımızı da şekillendirmiyor mu? Öyle olmasaydı insanları veya mekanları kokularıyla tanıyamazdık.

Son moda parfümlerden hangisini seçersek seçelim hem tenimize yakışan hem de bulunduğumuz ortama uygun bir koku kullanmak bir nevi şıklığımızın da anahtarı. Her ne kadar dış görünüşümüzle stilimizi oluştursak da rüzgarımız bizim imzamızı taşıyor. Akıllarda yer eden, duygularımızı harekete geçiren parfümler tabii ki hepimizin zaafı o harika şişe tasarımları ile kendimiz hakkında bizim bile bilmediğimiz kapıları aralıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir