2017 Kış Sezonu Stilinin Öne Çıkanları

2017 Kış Sezonu Stilinin Öne Çıkanları

Soğumaya yüz tutan havalar; gündelik yaşamda etkilerini göstermeye başlıyor.

Yazın sıcağından kışın soğukluğuna geçerken dolaplarda da değişimler izleniyor. İnce-kısa yazlık kıyafetleri kaldırılırken kombinler yerini kalın- uzun kışlıklara bırakıyor.

Gelen her yeni mevsim; moda dünyasında yeni izlerin habercisi olabiliyor. Değişen hava şartları ile birlikte yeni trendler tüm dünyayı etkisi altına alarak ilerliyor. 2017’nin aşırı sıcak geçen yaz günleri ardından gelen kış ayı da birtakım trendleri beraberinde getiriyor. Dünyaca ünlü markaların kreasyonları ile belirlenen ve tüm dünyaya yayılan ayrıntılar; etkilerini göstermeye başlıyor. Vintage yani nostaljiye dönüşün izlendiği akımdan kış modası da nasibini alıyor. İşte 2017 kışının moda dünyasına getirdiği aksesuar ve giyim trendleri:

Bu Kışa Kırmızı Çok Yakışacak!

2017-2018 kışının en çok tercih edilen renklerinden biri kırmızı oluyor. Geçen sene pembe ve tonlarının trend olduğu kış modasında bu sene kırmızının izleri görülüyor. Kırmızı çizmeler, botlar, kabanlar, şapkalar, eldivenler her an her yerde sizi karşılıyor. Dış giyim haricinde kazak, ceket, pantolon, etek gibi parçalarda da kırmızı etkisi hâkim oluyor. Bu kışın rengi olan kırmızı; kıyafetlerin yanı sıra aksesuarlarda ve ruj, oje gibi makyaj malzemelerinde de görülüyor. Farklı tonlardaki kırmızılar; bu kışa çok yakışacak!

70’lerden Bir Esinti: Kadife Kumaşlar

Vintage modasının etkileri 2017-2018 kışında da görülüyor. 70’li dönemlerden kalma kadife kumaşlar bu kış vitrinlerde yerini alıyor. Etek, bluz, ceket, hırka gibi ayrı kadife parçaların yanı sıra takım halinde sunulan kadifeler de dikkat çekiyor. Kadife elbiseler, kadife detaylı tasarımlar da sezonun gözdeleri arasında yer alıyor. Kadife detaylı ayakkabılar da bu sezon 70’lerin esintisini 2017’ye taşıyor.

Bakan Bir Daha Bakacak: Esrarengiz Çoraplar

Yaz aylarının file ve renkli çorap modasını sevenler; kış modasına hâkim olan sıra dışı çoraplara bayılacak! Yünlü, kabarık, renkli çoraplar bu kış hem botlar hem hafif dekolteli ayakkabılarla kullanılıyor. Özellikle de etek ve salaş kazaklarla kombinlenen çoraplar 2017 kışına damga vuracak gibi görünüyor.

Her Daim Gitmeye Hazır: Bavul Çantalar

                         

Uzun zamandır aksesuar dünyasında süregelen büyük çanta modası da bu kış sınırlarını zorluyor. Özgün tasarımlara sahip çantalar devasal büyüklükleriyle dikkat çekerek her daim seyahat halindeymiş izlenimi veriyor. İçine birçok eşya alabilme özelliği ve bölmeleriyle bavulu anımsatan çanta modelleri sezonda bolca boy gösterecek.

Uzun-Süslü bir Yolda: Dizüstü Çizmeler

Absürd ve abartı çizgileriyle öne çıkan kış modası ayakkabıda da kendini gösteriyor. Kısa botlar yerini 2017 kışından tamamen dizüstüne dek uzanan çizmelere bırakıyor. Çizmeler yalnızca uzunluklarıyla değil abartılı süslemeleri ile de dikkat çekiyor. Taşlı, işlemeli, desenli çizmeler kısa elbiseler ve eteklerle kombinlenerek kışın habercisi oluyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir