2016’nın Enlerini Araştırdık!

2016’nın Enlerini Araştırdık!

Her yeni yıla girerken iyi dileklerde bulunmak nasıl bir yılbaşı klasiğiyse, geçmiş yılın en’lerine bakmak da bir o kadar klasiktir. Biz de yeni yılın şans getireceğine inancımızı hiç bozmadan 2016’nın enlerine bir göz atmak istiyoruz. Elbette acı olaylara da tanık olduk, ama bu yazımızda sadece 2016’nın güzel olaylarından söz ederek pozitif enerjimizi yükseltmeyi ve yeni yıla mutlu ve umutlu girmeyi hedefliyoruz.

2016’nın enlerine güzel bir haberle başlayalım. Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın belirttiğine göre, 2010 yılında dünyada yaklaşık 3200 tane olan kaplan sayısı 2016’da 3890’a yükselmiş. İçinde bulunduğumuz yüzyılda ilk kez böyle bir gelişme kaydedilmesinin umut verici olduğunu bildiren yetkililer, 2022 yılında bu sayıyı ikiye katlamayı hedeflediklerini bildirmişler. Dünyanın doğal dengesini korumak adına gerçekten umut verici bir haber bu.

Juno uzay aracı Mars’a ulaştı!

2016’nın enleri arasında en önemli olaylardan biri de Juno uzay aracının Mars’a ulaşmasıydı. 5 yıllık yolculuk sonrasında 4 Temmuz 2016’da Mars’ın yörüngesine giren Juno, 20 ay boyunca incelemeler yapıp NASA’ya fotoğraflar gönderecek. Belki de 2017’de Mars’la ilgili bizi sürpriz bilgiler bekliyor!

Aziz Sancar Nobel Kimya ödülü aldı!

2016 yılında ülkemiz adına gurur verici bir gelişme yaşandı. Dünyanın en prestijli ödüllerinden olan Nobel Kimya ödülünü Amerika’da yaşayan Türk bilim insanı Aziz Sancar’ın almasından hepimiz gurur duyduk. DNA onarımı konusunda yaptığı çalışmalarla kanser hastaları için umut veren Prof. Aziz Sancar, Orhan Pamuk’tan sonra Nobel alan ikinci Türk olarak tarihe adını yazdırdı.

2016’da en çok konuşulan evlilik haberleri

Hiç tahmin etmediğimiz ünlü bekarların evlenmeleri, 2016 yılının magazin dünyasında epeyce konuşuldu. Yılın en sürpriz düğünü Kıvanç Tatlıtuğ ve Başak Dizer’in evlenmesiydi. Kenan İmirzalıoğlu Sinem Kobal’la evlendi. Neslihan Atagül ve Kadir Doğulu’nun evliliği çok konuşuldu. Megastar Tarkan da 2016’da bekarlığa veda etti ve Pınar Dilek ile evlendi. Burcu Biricik ve Emre Yetkin, Mahzun Kırmızıgül ve Ece Binay çiftleri de 2016’nın en çok konuşulan çiftleri arasında yer aldı.

Pokemon Go çılgınlığı dünyayı sardı

Dünyayı saran Pokemon avı çılgınlığı, insanları yürümeye teşvik etti. Alışveriş merkezleri, parklar, sokaklar Pokemon avlayan gençlerle doldu. Böylece bilgisayar başından kalkmayan gençleri sokağa çıkaran oyun, 2016’nın enleri arasına hakkıyla girmeyi başardı.

2016’da kot üstüne kot giydik!

Moda tutkunları 2016’ya dönüp baktıklarında öncelikle omuzu açık elbise ve bluzları hatırlayacak. Sonrasında ise baştan sona kota bürünmek akıllara gelecek. Çünkü 2016’da kot pantolon üzerine kot gömlek giydik, hatta kot çanta ve ayakkabılarla bu kombini tamamladık.

Bir sonraki yılın bir öncekinden güzel geçmesini dileyerek bu yazımızı sonlandırmak istiyoruz. 2017’nin güzel, neşeli, mutlu, sevgi dolu, umut dolu olayları beraberinde getirmesini diliyoruz. Nice mutlu yıllara…Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir