2016 Yılının En Konuşulan Moda Akımları

2016 Yılının En Konuşulan Moda Akımları

Modanın belki de en hareketli yıllarından biri olan 2016’da, retro trendlerden, fütüristik tasarımlara oldukça renkli ve hareketli bir yıl geçirdik. Teknolojik yeniliklerin hakim olduğu bu yıl boyunca, rengarenk tasarımlar, abartılı aksesuarlar ve retro trendler moda olmaya devam etti. Kendall Jenner, Gigi Hadid ve Cara Delevinge gibi ünlüleri ise yıl boyunca markaların yüzü olarak görmeye devam ettik. Teknolojiyle modayı buluşturan tasarımların ve yeni nesil modellerin ön plana çıktığı bu sene boyunca neler yaşandı tekrar gözden geçirmeye ne dersiniz? 2016 yılında neler konuşuldu birlikte keşfedelim.

Modada Dijital Trendler

2016 yılı, modaya teknolojik bir yaklaşım getiren ve genç kitleleri hedefleyen trendlerle dolu bir yıl oldu. Ünlü marka Chanel, kampanyalarının yeni yüzü olarak seçtiği; Cara Delevinge ve Kendall Jenner gibi isimleri kullanarak genç kitlelere ulaşmayı başardı. Senenin en etkileyici defilelerinden birine imza atarak retro-fütüristik bir şov sundu. Dijital çağı yakından takip ettiğini kanıtlayan marka, Paris’teki Grand Palais’de gerçekleşen defilesinde, teknolojiyi tasarımlarla buluşturdu ve podyumda robot modellere yer vererek herkesi etkilemeyi başardı.

2016 yılının ses getiren diğer biri moda şovu ise New York moda haftasında gerçekleşen, Zac Posen defilesi oldu. Google ile yaptığı iş birliği sonucu teknolojik bir elbise yaratan Zac Posen, ilk kez LED teknolojisi kullandı. Üzerindeki şekillerin, renklerin ve desenlerin kodlanarak hareketlendiği bu elbiseden sonra Met Gala’da giydirdiği Claire Danes’e özel hazırladığı; 30 küçük pil yardımıyla karanlıkta bile ışıl ışıl parıldayan organze dökümlü elbisesiyle de çok konuşuldu.

Transparan Modası ve İşlemeli Jeanler

2016 moda trendleri arasında transparan kıyafetler; dantel ve file detayları ile yine koleksiyonların vazgeçilmezi oldu. Prada, Alexander Wang gibi markaların oldukça çok kullandığı bu alternatif dokulu tasarımlar, sezonun en kadınsı parçaları olarak göz kamaştırdı. Pantolon modasında ise kısa paça trendi, hem Jeanlerde, hem de klasik kumaş pantolonlarda görülmeye devam etti. Geometrik desenli, yüksek bel pantolonlar ile işlemeli modellerde yaz sezonu boyunca popülerliğini koruyan moda trendleri arasında yerini aldı.

Aksesuarlarda Abartılı Tasarımlar ve Podyumlarda Genç Yüzler

2016’nın en popüler aksesuarları Chanel, Louis Vuitton ve Moschino’nun koleksiyonlarında da sık sık gördüğümüz rengarenk ve retro görünümlü devasa broşlar oldu. Minimal ve esprili yaklaşımları ile eğlenceli broş modellerine imza atan markalar, basketbol şapkalarına da koleksiyonlarında yer verdi. Ünlüler dünyasına baktığımızda ise Johnny Depp’in kızı Rose Depp ve Will Smith’in kızı Willow Smith’in Chanel’in kampanyalarında boy gösterdiğini gördük. Gençler arasında oldukça popüler markalardan Moschino’nun yeni yüzü ise Cindy Crawford’un kızı Kaia Gerber oldu.

Modanın teknoloji ile buluştuğu 2016 yılı, 2017 yılı beklentilerimizi yükseltirken, hepimize yeniliklerle dolu güzel bir yıl olması dileğiyle…Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir