2016 Yazının Trend Gelin Saçı Modelleri

O en özel gün gelip çattı ise, hem tarzınızı yansıtan hem de büyüleyici bir görünüm elde edeceğiniz saç, makyaj ve gelinlik uyumu için çalışmalar başlamış demektir. 

7 milyarı aşkın dünya nüfusu içinde diğer yarınızı bulacak; üstelik hayatınızın geri kalanını onunla geçirme fırsatına sahip olacak kadar şanslıysanız geriye o özel günü kusursuz hale getirmek kalıyor. Unutmayın ki bu sizin gününüz/geceniz olacak ve tüm gözler üzerinizde toplanacak. O halde, saçınız ve makyajınız hem gelinliğinizle hem de birbiri ile muhteşem bir uyum içinde olmalı ve sizi daha da güzel göstermeli.

İddialı görünüm öncelikle kendine güven ile başlar. Bu nedenle gelinlik içinde bile olsanız tarzınızdan ödün vermemeli ve hangi model ile kendinizi rahat hissediyorsanız onu tercih etmelisiniz. Unutmayın ki enerjiniz karşınızdakilere aynı şekilde yansıyacaktır. Gelinlik başarı ile seçildikten sonra sırada popüler gelin saç makyaj önerileri var.

Minimalist Gelinler için Saç ve Makyaj Önerileri

at-kuyrugu

2016'nın en gözde trendlerinden olan at kuyruğu gelin saçı modeli ile başlayalım. Dar alınlı, oval ya da kalp şeklinde yüze sahip kadınlara oldukça yakışan bu model; minimalist bir tarza sahip, duvak takmayacak, sırt dekolteli ya da dantelli gelinlik tercih eden gelin adayları arasında çok tercih ediliyor. İnce telli saçlara sahip gelin adaylarının da postiş yardımıyla rahatça kullanabileceği bu model; düz, dalgalı, kabarık ya da sıkı toplanmış alternatifleri ile her beğeniye hitap ediyor. Bu saç modelinde ilgi saçlardan uzaklaşır; gelinliğe ve yüze yoğunlaşır. Makyajın saç ve gelinlikle uyumlu olması için toprak tonlarında makyaj yerinde bir tercih olacaktır. Takma kirpik kullanılacaksa da yoğun olmayan bir parça tercih edilmelidir.

Prenses Gelinler için Saç ve Makyaj Önerileri

topuz-gelin-saci

Topuz ve taç olmadan asla diyen gelin adayları için 2016 topuz trendlerini şöyle sıralamak mümkün: Öncelikle aşağıdan ve yandan topuz modelleri çok moda. Hem modern hem de klasik bir görünüm sağlayan bu modellerde, duvak da topuzun altından takılarak, saç modelinin sergilenmesini önlemiyor. Ancak taç kullanacak gelinler, tepeden topuzu -prenses model olarak da bilinen- tercih ediyorlar. Klasik görünümü kırmak için dağınık veya dalgalı topuzu da tercih eden gelin adayları var. Özellikle straplez gelinliklerle çok yakışan bu modelde, göz makyajı büyük önem taşıyor. Gözlerin öne çıkarıldığı bu saç modelinde, ruj doğal tonlardan tercih edilerek hem denge hem de uyum sağlanabilir.

Kısa Saçlı Gelinler İçin Saç ve Makyaj Önerileri

cicekli-gelin-saci

Saçlarına çiçek ya da minik tüllü bir şapka takmayı tercih eden gelinler, dalgalı, permalı ya da düz saç modelleri ile 50'lerin zarafetini günümüze taşıyorlar. Sade bir kumaştan ya da dantelden yapılmış, dar gelinliklerle oldukça uyumlu olan bu saç modelleri; aynı sadeliği sürdüren toprak tonlarında bir makyajla tamamlanabilen bu saç modellerinin en önemli aksesuarı gerçek çiçeklerden yapılmış bir bukettir.

Dantelli Gelinlik Tercih Eden Gelinlere Alternatif Olan Taşlı Gelin Saçı Modelleri

Vintage-gelin-saci

Vintage temalı gelinliklerin vazgeçilmezi olan dantel, taşlı bir toka ile şekil verilmiş saçlarla birleştiğinde ortaya büyüleyici bir görünüm çıkar. Her saç boyuna uyan bu aksesuar, dilerseniz topuzun bir parçası dilerseniz kısa saçlarınızın görünümünü doğallıktan feminenliğe taşıyan bir parça olarak kullanılabilir. Bu saç modelinde göz makyajı önemli bir yer taşır. Kullandığınız tokadaki taşın rengine uyumlu olarak tercih edilecek koyu tonlar; sizi hem zarif hem de çekici gösterir.

Tüm bu saç ve makyaj önerileri, gelin adaylarına fikir vermek adına önerileri barındırmakla birlikte; sizler bu önerilerin dışında hayalini kurduğunuz, kendinize özgü bir saç ve makyaj modeli de tercih edebilirsiniz elbette. Beğeninizin ve tarzınızın dışına çıkmayan tercihler yaptığınızda kendinizi güvende ve güzel hissedeceğiniz için; bu en özel gününüzü her zaman derin bir huzurla hatırlarsınız. Mutluluklar!Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir